Kaido Ole pöördub uue näitusega loometee algusesse

Kaido Ole avab Noblessneris, Temnikova ja Kasela galeriis isikunäituse
Kaido Ole avab Noblessneris, Temnikova ja Kasela galeriis isikunäituse "MDF, metall, kumm & värv", kus esitletud viimase kolme aasta jooksul valminud abstraktsed maalid. Autor/allikas: pressimaterjalid

Kaido Ole avab Noblessneris, Temnikova ja Kasela galeriis isikunäituse "MDF, metall, kumm & värv", kus esitletud viimase kolme aasta jooksul valminud abstraktsed maalid. Ole tahtis proovida, mis tunne on pärast pikki realistlikke perioode taas luua abstraktses laadis, millega ta kunagi oma loometeed ka alustas.

"See kolmas mõõde mind nii väga ei huvitanud, mind huvitas see ready-made, et mingid asjad on nagu päris, mingid materjalid. Isegi kui see pole materjal, vaid sulanud alumiiniumplärakas on nagu päris," selgitas Ole "Aktuaalsele kaamerale".

"Seal on üllatav vahe sees, kas sa kujutad midagi, -- ükskõik kui osavalt sa seda ei kujuta, keegi ütleb, et "issand ma mõtlesin, et see on sul päris", aga see on maalitud -- või ta on sul päriselt päris," jätkas ta.

"Maailm on materjale täis, aga siis sa mõtled, et mida saaks pildi külge kinnitada, mis sulle meeldib ja mis ta iseloom on, et tõesti oleks väga selge karakter ja mul on siin neli erinevat materjali ja nii, et nad tõesti omavahel ühel, teisel või kolmandal moel erineksid."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: