Galerii ja video: eesti kirjanduse päev avati pidulikult Toompeal

Esmaspäeval tähistatakse esimest korda lipupäevana eesti kirjanduse päeva. Päeva avati pidulikult Toompeal, kus kõneles president Alar Karis ning anti üle tunnustus aasta kirjandusõpetajale.

Päev algas lipu heiskamisega Pika Hermanni tornis kell 8.36. Eesti kirjanduse päeva puhul tunnustatakse koostöös Emakeeleõpetajate Seltsiga valitud aasta kirjandusõpetajat.

Preemia pälvis Märjamaa Gümnaasiumi emakeele ja kirjanduse õpetaja Sirje Nootre, kes on väsimatult innustanud nii õpilasi kui ka õpetajaid eesti kirjandust lugema, mõistma ja väärtustama. ta on järjepidevalt suunanud õpilasi osalema kirjandussündmustel ja -võistlustel ning loonud rohkelt kõrgetasemelisi kirjandusõpikuid ja veebiõppematerjale.

30. jaanuar on eesti kirjanduse päev, millega väärtustatakse eesti kirjanduse tüvitekste ja tänapäeva kirjandust ning pööratakse tähelepanu kirjanike rollile Eesti kultuuris ja ühiskonnas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi / Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: