Galerii: Tammsaare pargis toimus eesti kirjanduse päeva disko

Eesti kirjanduse päeva programmi lõpetas Tallinnas disko, mis leidis aset Tammsaare pargis.

Tammsaare monumendi juures keerutasid plaate kirjanikud Jan Kaus, Keiti Vilms ja Urmas Vadi, kes sidusid eesti luuletekstid muusikaga.

"Meil oli niisugune mõte, et kui meil on eesti kirjanduse päeval väga palju sotsiaalmeediaelu ja meil on väga ilus riiklik rituaal, siis midagi võiks olla ka sellist, mis on rahvale ja teisest küljest, et näidata, kuidas eesti kirjandus esineb ka teistes kunstivormides," selgitas kirjanduse päeva eestvedaja Maarja Vaino.

Muusikat valinud Urmas Vadi ja Jan Kaus nautisid silmnähtavalt ka ise üritust ja näitasid oma hoogsa tantsuga pealtvaatajatele eeskuju.

"Nad on valinud väga head lood. Inimesed tantsivad, mis on eestlaste kohta esmaspäeva pärastlõunal-õhtupoolikul suurepärane saavutus. Ma ütleks, et meeleolu on päris hea," kommenteeris Vaino.

Sama meelt olid ka pealtvaatajad. "Vaimustav. Inimesi oli väga palju, elati kaasa, tantsiti. Tänane üritus on 100 protsenti korda läinud," ütles Kristi Paatsi.

"Ma arvan, et siia olid paljud tulnud nagu mina eesti kirjanduse päeva tähistama, aga oli ka möödaminejaid, oli ka noori, kellele oli see päris huvitav, et mis siin täna toimub. Said mingisuguse teise kogemuse täiesti," lisas ta.

Kirjandusedisko lähteülesanne oli mängida ja tutvustada eesti luulega seotud muusikat.

"Õnneks eesti popmuusika ja rokkmuusika on tulvil eesti luuletajate ja eesti muusikute koostööd, nii et seda valikut polnud üldse raske teha," kinnitas Kaus.

Laulude vahel sai rahvas kuulda ka muusikavalikute tagamaid. Nii mõnigi valik tekkis pea käigus.

"Me otsustasime Urmas Vadiga, et teeme vaheldumisi, et tema mängib loo, mina mängin loo. Ja sageli juhtub sellistes olukordades, et tema mängitav lugu tekitab minu peas mingi seose ja siis ma reageerin temale. Mul on küll mingi algne lugude järjekord, aga see protsessi käigus laguneb ja moodustub ümber," selgitas Kaus.

Maarja Vaino sõnul võiks kirjandusediskost saada iga-aastane traditsioon.

Toimetaja: Maiken Tiits, Ave Häkli, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: