Kultuuriministeerium eraldab EKKM-ile katuse parandamiseks 20 000 eurot

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kultuuriminister Piret Hartman, kes tutvus täna Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi hoone seisukorraga, otsustas, et ministeerium eraldab oma reservist 20 000 eurot maja katuse parandamiseks.

Maja, kus EKKM tegutseb, on 450-ruutmeetrine vana tööstushoone, mis on renoveerimata ja küttesüsteemita, eriti kahjustab hoonet katkisest katusest läbi sadav vesi. Kultuuriministeerium on siiani andnud muuseumi tegevuskuludeks 30 000 eurot aastas ning lisaraha taotlused tagasi lükanud.

Kultuuriminister Pirter Hartman sõnas "Aktuaalsele kaamerale", et muuseumi sõnul kulub katuseparandusele hinnanguliselt 20 000 eurot. "Sellega oleme valmis kohe appi tulema," kinnitas minister ning lisas, et kui katus on parandatud, vaadatakse, kuidas ja kuhu sealt omakorda edasi minna saab.

EKKM-i tegevjuht Kadi Kesküla kinnitas, et muuseum on saanud kultuurministeeriumilt lubaduse, et tilkuv katus parandatakse ära. Küll aga on Kesküla sõnul mure siiski suurem ja üldisem.

"Meie mure on kultuurivaldkonna rahastamine laiemalt. Ka selles osas arutlesime ja me väga loodame, et kevad on ehk parem aeg, kus me saame täna arutatu põhjal edasi minna," rääkis ta.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: