Kinoteater annab oma tegevustoetusest 10 000 eurot EKKM-ile

EKKM
EKKM Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kinoteater, kes sai oma 11-aastase tegutsemise jooksul Kultuuriministeeriumilt teist korda tegevustoetust, kinnitas avalikus pöördumises, et annavad oma toetusest 10 000 eurot EKKM-ile.

"Kui muudes kunstivaldkondades tilgub katus läbi, siis Eesti teatris valitseb n-ö lõputu kasvu mudel," kinnitas teatri personalidirektor Paavo Piik.

Kinoteater tõi välja, et juba praegu on Eestis liiga palju teatreid, liiga palju uusi lavastusi, koolid toodavad juurde liiga palju näitlejaid, kes omakorda loovad uusi teatreid, mis toovad välja uusi lavastusi jne. "Mida rohkem tekib teatreid, kes on pikalt tegutsenud, seda raskem on põhjendada, miks nad ei peaks riigilt raha saama. Mõne auhinna nad ju kuskilt ikka saavad", selgitas teatri haldusdirektor Henrik Kalmet. "Järelikult on nende tegevus Eesti kultuuri edendamisel asendamatu."

Nad rõhutasid ka, et samal ajal on Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum detsembrist aprillini suletud, sest neil ei ole raha hoone kütmiseks, katus laseb läbi ja remondilootust on kõige varem 2027. aastal. "Kujutage ette, kui see toimuks mõne teatriga," sõnas Paavo Piik. 

Henrik Kalmeti sõnul on Eesti teatris juurdunud mentaliteet, et kelleltki ära võtta midagi ei saa. "Näitlejatega ei saa lõpetada lepinguid, koolides ei saa vähendada kohti, teatritel ei saa vähendada rahastust; meie eesmärk selle aktsiooniga on näidata, et – saab küll! Alustame iseendast ja tuleme kultuuriministeeriumile appi."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: