Pildid: käimas on Liina Triškina-Vanhatalo uue mängufilmi "Emalõvi" võtted

Tallinnas ja Tallinna ümbruses on käimas Liina Triškina-Vanhatalo uue mängufilmi "Emalõvi" võtted. Filmi esilinastus on plaanitud 2024. aasta sügisesse.

Psühholoogilise põneviku peategelaseks on kiirabitöötajast Helena, kellele elu praktiliste pisiasjadega toimetulek raskusi ei valmista. Oma töö tõttu on Helena hästi kursis ka sellega, mis toimub suletud uste taga ja ööpimeduse varjus. Aga see, et ta on emana oma 15-aastase tütre Stefi juba ammu emotsionaalselt hüljanud, jääb Helenale märkamatuks.

Tegemata teod ning väljaütlemata sõnad viivad Helena elu nüüd kiirkursil pimeduse poole, kui tema nutikas aga üksildane tütar teeb teoks iga ema õudusunenäo. Tüdruk ei käi enam koolis, ei tule ööseks koju ja satub uue ja võluva sõbranna Marianni eestvedamisel vägivaldsesse noortejõuku. Helena veedab päevad hirmu tundes ja ööd Stefit oodates ja otsides kuni lõplikult nurkasurutuna valmib Helenal meeleheitlik, isegi hullumeelne plaan.

"Näib nii, et düsfunktsionaalsed peresuhted ja piiripealsed ning piireületavad meeleseisundid, mis kaasnevad vanemlusega, on teemad, mis mind jätkuvalt köidavad ja käivitavad. Usun siiralt, et kõik väärivad võimalust vigade paranduseks ja seda isegi juhul, kui ületada tuleb terve mõistuse punane joon," kommenteeris filmi režissöör ja stsenarist Liina Triškina-Vanhatalo.

"Minu arusaamist mööda juhtuvadki päriselus need asjad tasapisi. Haruharva on vanemate ja laste suhetes mingid sellised suured ülitramaatilised sündmused, kuhu saab näpu peale panna, et sealt alates läks kõik pekki. Tavaliselt on see pisikeste või veel pisemate tegemiste ja mitte tegemiste summa," kirjeldas Triškina-Vanhatalo.

Stsenarist-režissööri sõnul hakkas filmi idee peas umbes viis aastat tagasi arenema ja mõtteid ammutas ta nii enda kui teiste kogemustest.

"Siin planeedil ei ole ühtegi ema ja tütart, kellel oleks kogu aeg üliharmooniline suhe," arvas režissöör. "Enda emaks olemist olen päris palju analüüsinud ja konkreetsema tõuke andis üks lugu emast, kelle laps kuulus vägivaldsesse tänavajõuku," rääkis ta filmi inspiratsiooniallikatest.

"Emalõvi" peaosades on Katariina Unt ja Teele Piibemann, teistes tähtsamates rollides Ivo Uukkivi, Margo Teder, Joonas Mikk ja Elina Masing.

Filmi produtsent on Ivo Felt, operaator Erik Põllumaa, kunstnik Laura Dišlere (Läti), kostüümikunstnik Liis Plato, grimmikunstnik Zane Žilinska (Läti). Filmi toodab Allfilm, tegemist on Eesti-Saksamaa-Läti koostööfilmiga. Filmi tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Filmförderung Hamburg Schleswig-Holstein, telekanal ARTE ja Läti Filmikeskus.

Toimetaja: Kaspar Viilup, Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: