"Kultuuristuudio. Arutelu" küsib, kas nalja üldse tohib enam teha

"Kultuuristuudio. Arutelu" Autor/allikas: Kairit Leibold

Maailm muutub ja nali ühes sellega. Kui mõnede arvates ähvardab poliitkorrektsus naljategemise üldse soiku jätta, siis teised otsivad tasakaalu, et kedagi nalja nimel ei haavataks, aga ka humorist ennast liialt päitsedes ei tunneks.

Kaasaegset koomikakunsti lahkavad saatejuht Kaupo Meieliga kolmapäevases "Kultuuristuudio. Arutelu" saates riigikogulane ja eetik Margit Sutrop ning graafik ja stand-up koomik Kaarel Nõmmik.

Viimastel aastatel on läinud keerulisemaks seegi, kelle üle võib üldse nalja visata. Koomik Kaarel Nõmmik tõi näiteid oma stand-up esinemistest, kus mõnel juhul on näiteks mõni gei-nali teinud nalja ka geidele endile, aga mõnel juhul on ka haavunuid. Kuidas sellises olukorras toimida? Naljategemine on seega läinud keerulisemaks, leidsid mõlemad saatekülalised. Võib-olla oleks lihtsam üldse mitte nalja teha? Saatest selgub.

Vaenukõne kriminaliseerimisega plaanib riigikogu uus koosseis Margit Sutropi kinnitusel kindlasti edasi minna, kuid kõige keerulisem on leida tasakaal selle vahel, mis on tõeline vaenukõne ja võib tuua kaasa reaalset kahju kellelegi, ja mis on lihtsalt kahjutu nali. Nõmmik seevastu pelgas, et vaenukõne seaduse järel hakkab tööle sadu ametnikke, kes peavad selgeks tegema, mis siis on see vaenukõne ja mis mitte, ning lõpuks on see üsna mõttetu.

Saade on eetris kolmapäeval kell 21.30 ETV2 kanalil.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: