Kultuurinõunikuna Londonis alustab tööd Marika Goldman

Marika Goldman
Marika Goldman Autor/allikas: Maarja Neemsalu

Eesti kultuurinõunikuna Londonis alustab alates 7. augustist Marika Goldman, kes seni juhtis Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 turundust.

"Soovin viia Ühendkuningriigi lavadele, galeriidesse, kinodesse ja brittide südamesse neid emotsioone ning elamusi, mida Eesti rikkalik kultuurivaldkond pakub. Lisaks töötan selle nimel, et põnevad eesti-inglise koostööprojektid ei sünniks ainult Londonis, vaid üle saareriigi," ütles suvel kultuurinõunikuna tööd alustav Marika Goldman. 

Goldman on varem töötanud EASi ja KredExi ühendasutuse välisinvesteeringute keskuses, kus tegeles kõrgetasemeliste Eesti ärikeskkonda tutvustavate sündmuste korraldamisega nii Eestis kui ka sihtriikides. Lisaks on ta varem töötanud Vanemuise teatris produtsendina ja Eesti Teatri Festivali "Draama" tegevjuhina.  

Goldman on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kultuurikorralduse eriala ning saanud magistrikraadi kommunikatsioonijuhtimises Tartu Ülikoolist. Goldman on valitud 2018. aasta Tartu linna aasta kultuurikorraldajaks.  

Eesti kultuuriesindaja peamine ülesanne on eesti kultuuri tutvustamine Suurbritannias ning kahe maa vaheliste kultuurisuhete edendamine ja hoidmine. Eestil on kultuuriesindajad kuuel maal - Euroopa Liidu juures ja Belgias, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaal, Soomes ja Rootsis. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: