X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kinomajas toimub kaasaegset elektroonilist muusikat tutvustav "Glitch, please"

Kiwanoid on ürituse üks peaesinejatest.
Kiwanoid on ürituse üks peaesinejatest. Autor/allikas: pressimaterjalid

Reedel toimub Tallinnas Kinomajas kaasaegset elektroonilist muusikat tutvustav üritus "Glitch, please", kus kahel laval astub üles 13 artisti viiest riigist. Üritusel kuuleb nii alternatiivsemaid žanre, nagu breakcore'i ja hyperglitch'i, aga ka tuttavamaid stiile, nagu drum'n'bass või ambient.

Ingliskeelne termin glitch, mida on peamiselt kasutatud mistahes meediumi korrapäratu toimimise tagajärjel tekkinud moonutatud tulemi või viperuse kirjeldamiseks (arvutimängudest videopildi ja muusikast arvutiprogrammideni), on tänaseks muutunud eraldi kunstivormiks nii helis kui pildis. Glitch-kunst näeb ilu ebatäiuslikkuses ning ootamatutes tõrgetes. 

"Glitch on hetkeline tõrge ettemääratud teel, mis tekitab pagemisraja sellelt peateelt, uue ja ootamatu mõõtme. Tehnilisest tõrkest, masina error'ist on inspiratsiooni saanud veaesteetika, mis on viljakas nii muusikas, visuaalkunstis ja isegi kirjanduses," selgitas Kiwanoid, kes on ürituse üks peaesinejatest. 

Lisaks Kiwanoidile esinevad live-elektroonikaga Ars Dada (NOR), Submerged (USA), Oliotronix (DE), Art imitation ja 1111 ning DJ-d Neo_n ja Glitchplease. Teisel laval valivad muusikat Stray, Otto Iivari (FI), NPCism, Oudeis, ja Reaktorist.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: