X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tartu 2024 tegevjuht Kuldar Leis: meie projektid on Euroopa raha kaasamisel olnud edukamad

Foto: Mana Kaasik

19. oktoobril avalikustas Tartu 2024 meeskond tiitliaasta programmi,
mille juhtidee on "Ellujäämise kunstid". Tartu 2024 tegevjuht Kuldar Leis leidis, et Euroopa rahade kaasamisel on inflatsiooni kiuste olnud edukad.

Sündmused jagunevad nelja põhiteema alla: elu ja keskkond, omapära ja euroopa, inimene ja oskused ning teadus ja tehnoloogia. Tiitliaasta tipphetked on kultuuripealinna avatseremoonia Emajõe kallastel, suur suvepidu 6. juulil ning enam kui kuu aega vältav kultuuriprogramm autovabaduse puiesteel. Kokku kuulub Tartu 2024 programmi 350 erinevat projekti, mille raames toimub enam kui tuhat sündmust.

"Meie eelarve on 24,5 miljonit eurot. See on siis viie aasta peale. Halb uudis on see, et inflatsioon on osa sellest rahast viie aasta jooksul ära söönud," nentis Tartu 2024 tegevjuht Kuldar Leis. "Hea uudis on see, et 1,5 miljonist – mis on see, mida projektid pidid otsima mujalt juurde, et seda sündmust ellu viia – on saanud suurem number teise 1,5 võrra. Seega võib öelda, et meie projektid on Euroopa raha kaasamisel olnud edukamad," rääkis ta.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: