Teatritele valmistab muret reegleid eirav publik

Foto: facebook.com/kinoteater

Eesti teatrid on ühiselt algatanud kampaania "Märka, et oled teatris", et pöörata tähelepanu teatris käimise reeglitele.

Kampaania eesmärk on meelde tuletada teatrikülastuse elementaarsed tõed ning tõsta esile viisaka ja austava käitumise olulisust teatrisaalides. Teatrite sõnul on häälekas vestlus, nutitelefonide kasutamine etenduse ajal, teatrisaalis söömine ning joomine, hilinemine ja muud häirivad käitumisvormid muutunud ootamatult tavapäraseks, kahjustades teiste teatrikülastajate ja ka näitlejate kogemust.

Kampaaniaga on liitunud VAT Teater, Eesti Noorsooteater, Ugala Teater, Rahvusooper Estonia, Vene Teater, Teater Nuutrum, Kuressaare Teater, Rakvere Teater, Tartu Uus Teater, Teater Vanemuine ja Eesti Draamateater.

VAT Teatri eestvedamisel on valminud kolm õppevideot, mis tuletavad meelde mõningaid lihtsaid reegleid ja toovad välja suuremad murekohad. Kõige teravam on probleem noorte- ja lasteetendustel, nii on ka videod suunatud peamiselt noorele vaatajale. Lisaks plaanivad kampaaniaga ühinenud teatrid leida ka muid viise, kuidas õhkkond etenduste ajal taas teatrisõbralikuks muuta.

"Teatris käimist tuleb õppida ja käitumist tuleb samuti õppida," rõhutas VAT Teatri korraldus- ja kommunikatsioonijuht Rasmus Järvesaar. "Igal asjal on oma aeg ja koht ning üha rohkem on lavastusi, kus on interaktiivset kaasalöömist, aga sellest antakse teada. On ikkagi mingid normid, teatrikülastaja meelespead, mis on tavaliselt ühed ja samad," selgitas ta.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: