Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii ja video: Tekstiilikunstnikud tunnustasid aasta parimaid tegijaid

Eesti tekstiilikunstnike liidu žürii tunnustas 2017. aasta jooksul enam silma paistnud erialast loomingut ning saavutusi.

Elutööpreemia pälvis pime tekstiilikunstnik Erika Tammpere, kes on tuntud oma vaibakunsti poolest. Teenekas kunstnik on töötanud mitmetes tekstiili-ettevõtetes, sealhulgas "Sulev" ja "Punane Koit".

Aasta tekstiiliteo auhinna sai Eeva-Liisa Kriis, kes tegeleb vanade telgede restaureerimisega. Aasta noor tekstiilikunstnik on Heleri Alexandra Sits-Tamme, kelle firmamärgiks on suuremõõtmelised taftingvaibad.

Aasta tekstiilikunstnik 2017 on Mare Kelpman, kelle möödunud aasta kollektsioon Bohemian Chic pälvis ka Hõbenõela. Ta loob kõik oma kangad ise ning neist valmivad talle omases stiilis kodutekstiilid, mantlid, jakid, kardiganid, sallid ja aksessuaarid.

Žürii koosseisu kuulusid:

Kaire Tali  / aasta tekstiilikunstnik 2016
Kärt  Ojavee  /üks  aasta noortest tekstiilikunstnikest 2016
Vano  Allsalu / Eesti kunstnike kiit
Kai Lobjakas  / Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseum, žürii esinaine
Tüüne Kristin Vaikla / Eesti sisearhitektide liit
Harry Liivrand / kunstiteadlane
Tiina Kolk / ajakirjanik

Huvitava trendina täheldati, et aasta-aastalt avardub ja teiseneb kunstnike tegevuspõld. See hõlmab nii moekunsti kui ka leiutamist, uuenduslikke tehnikaid, traditsioonilist meisterlikkust, disaini ja autoriloomingut, kultuuriloolisi uurimustöid ning restaureerimist. Noorte kunstnike huvi nii moodsa kui ka iidse vastu avaldub põnevates katsetustes ja tulemustes. Tänapäevaste materjalide ja  tehnoloogiliste võimaluste kasutamine tekitab uusi valdkondi ja rikastab üldpilti.

Laureaatide näitus toimub Tallinna Lennujaama II korruse galeriis 31. jaanuarist kuni 31. märtsini ja on avatud terminali lahtioleku aegadel.  

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: