Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Harry Liivrand: Eesti riik on kui 18-aastane nooruk

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 166 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks.

Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvis teiste seas kunstiteadlane, -kriitik ja -kuraator Harry Liivrand.

Palju õnne! Sinu häälest telefonis oli ennist kosta, et preemia läks tõeliselt
korda. Kuidas tähistad, mida ette võtad?

Suur tänu! Aumärk oli muidugi suur rõõm ja üllatus. Aga täna on harilik tööpäev, eks tähistan seda laste ja sõpradega juba siis, kui orden rinnas.

Valgetähe V klassi teenetemärgi juures seisab sinu nime taga: kunstiteadlane ja -kriitik. Aga lisaks oled silma paistnud taas üha enam kuraatorina. Milliste viimase aja tegemiste üle sul endal parim meel on?

Et praeguses töökohas Akadeemilises Raamatukogus nagu paljudes suurtes teadusraamatukogudes on võimalus ka maja oma kunstikogusid tutvustada ja näitusi korraldada.

Kuid eriliselt hea meel on rahvusvahelise August von Kotzebue konverentsi raamatukokku toomisest ehk töö, mis Saksamaal saatkonnas algas, jätkub kodumaal.

Millises vormis tundub sulle saja-aastane Eesti riik?

Arengufaasis. 18-aastase noorukina, nagu logogi ütleb.

Millise tööga sul kõige kiirem on?

Paari näituseprojektiga.

Mida viimati kinos vaatamas käisid?

"Stalini surm" - hiilgav satiir, ning "Õnnistatud maa" - vapustav armastuslugu.

Valisid meili teel vastamise, kuna emotsioonid olid laes ja vajasid hetke mõtete koondamiseks. Kui oled "send" nupule vajutanud, mis on järgmisena päevakavas?

Täna kohtumine Tallinna Ülikooli uue baltika stipendiaadiga - see stipendium on mõeldud välisuurijaile raamatukogu unikaalses vanaraamatu kogus töötamiseks. Uus stipendiaat on Saksamaalt, teen talle kogudes tutvustava ringkäigu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: