Tekstiilikunstnike näitus "Kolm / värvi / põlvkonda / Eestit" avatakse Vana-Võromaal

"Kolm / värvi / põlvkonda / Eestit" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Vana-Võromaa kultuurikojas avatakse Eesti tekstiilikunstnike liidu aastanäitus "KOLM / värvi / põlvkonda / Eestit".

Tekstiilikunstniku väljendusvahenditeks on värvid ja kujundid, materjalid ja nende peegeldused, pinnafaktuurid ja tehnilised eksperimendid. Sellelt paletilt valib autor endale meelepärased, et jutustada vaatajale oma lugu. Näitusel "Kolm / värvi / põlvkonda / Eestit" osalejad on pakkunud näituse teemale kolm oma autoripositsioonist lähtuva tõlgendusviisi - abstraktse üldistuse või pildikeeles rääkiva jutustuse, töid saadavad autorite tekstid.

Väljapanek annab vaatajale võimaluse kogeda Eestimaad läbi erinevate aegade, paikade ja meeleolude, pakkudes nii äratundmisrõõmu kui ootamatuid seoseid ja vastandumisi. Värvikates teostes ühinevad traditsioonid ja innovaatilisus, mitmed erilised ja hästituntud tehnikad, unikaallooming ja disain.

Näitusel osalevad Ehalill Halliste, Sigrid Huik, Mariann Kallas, Heli Kelt, Mari-Triin Kirs, Anneli Kurm, Tiiu Laur, Krista Leesi, Epp Mardi, Merike Männi, Ilme Anu Neemre, Aet Ollisaar, Ingrid Helena Pajo, Ene Pars, Helgi Polli, Ülle Raadik, Tuuli Reinsoo, Ilme Rätsep ja Feliks Sarv, Eve Selisaar, Marielle Sari, Malle-Maria Sild, Heleri Alexandra Sits, Ljudmilla Swarczewskaja, Aune Taamal, Kaire Tali, Triin Talts, Erika Tammpere ja Ilja Uhlinov. Koos erialaliidu liikmetega osalevad näitusel ka tudengid.

Näituse kujundab Madis Liplap ning kureerib Eesti tekstiilikunstnike liidu juhatus.

"KOLM / värvi / põlvkonda / Eestit" on avatud 13. detsembrist 27. jaanuarini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: