Tekstiilikunstnike liidu aastanäitus mõtestab Eestit läbi kolme värvi

Võrus avati Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitus "Kolm / värvi / põlvkonda / Eestit". Näitus vaatab tagasi Eesti juubeliaastale, proovides mõtestada saja-aastast Eestit läbi kolme värvi, mitme põlvkonna oskuste ja erinevate ajalooliste perioodide.

Tekstiilikunstnike aastanäitust iseloomustab traditsioonilistele materjalidele truuks jäämine, vahendas "Aktuaalne kaamera". Näha saab nii gobelääni, trükitud siidi ja kangast, aga ka autoritehnikat. Kokku on näitusel 28 kunstniku tööd, kus vanade tegijate kõrval on sedapuhku esindatud ka hulganisti noorte töid.

Teemade valikus ongi näha nii juurte juurde tagasi pöördumist kui ka ühiskonna valupunktidele viitamist. Eesti tekstiilikunstnike liidu esinaine Sigrid Huik kinnitas, et on nii sotsiaalseid probleeme kui ka ilutsevaid teemasid. "Samuti viidatakse ka loodusele, näiteks on välja toodud oma vana kampsun, seda täiendatud ja tuunitud ja oma mõtted sinna sisse kogutud."

Noorte töid, aga ka näitust tervikuna iseloomustab taiese ja sõna koos kasutamine, mis aitab vaatajal teemasid paremini mõtestada. "Need tööd, mille täienduseks saab lugeda siltidelt tekste, avavad autorit natukene teistmoodi kui töö ise," sõnas kõrgema kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna juhataja Aet Ollisaar ja lisas, et kui ka ei ava, siis vähemalt aitavad need vaatajal leida seost või mõttesuunda.

Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitus "Kolm / värvi / põlvkonda / Eestit" jääb avatuks Vana-Võromaa kultuurikojas kuni 27. jaanuarini 2019.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: