Lõuna-Hiinas asub üks suurimaid lääne kunsti kopeerimise keskuseid

Kunagisest 300 elanikuga riisikasvatajate külakesest Lõuna-Hiinas on 40 aasta joooksul saanud üks suurimaid lääne kunsti kopeerimise keskusi maailmas, kus tänapäeval valmib 75 protsenti kogu maailma reproduktsioonidest. Nobedad näpud maalivad Van Goghi, Manet või Monet originaalilähedase koopia valmis paari tunniga.

Homme 40. sünnipäeva tähistavas Dafenis tegutseb praegu 1200 galeriid ja kunstiäri, kus töötab 20 000 inimest, vahendas "Aktuaalne kaamera". Eelmisel aastal teeniti tulu üle 600 miljoni dollari.

Kunstnik Ma Chunyan tõdes, et originaal jääb ikkagi originaaliks. "Minu oma on repro ja ma teen neid igal aastal mitu tükki," sõnas ta ja lisas, et ta isiklikult arvab, et maalib originaalautorist paremini. "Aga see ei oma tähtsust, mina olen ikka ainult kopeerija."

Üle 20 aasta selles äris töötanud Ren Lijang ütles, et edu võti on kiirus. Tema on võimeline klassikalise koopia valmis maalima kolme tunniga, kuus vorbib ta valmis 50 kuni 60 tööd. "Kui tootmistsükkel on liiga pikk, siis me ei teeni raha," ütles ta ja kinnitas, et turu määravad suured Hiina e-müügi ketid. "Me peame lühendama tootmistsüklit."

Kümne aasta tagune finantskriis on aga pidevalt kahandanud välismaiseid telllimusi. Nii tahab kohalik omavalitsus edendada Dafenis ka originaalloomingut. Paraku on esialgu huvi kohalike kunstnike loomingu vastu leige. Originaalloomingu hoogustamiseks investeeris omavalitsus üle 14 miljoni dollari Dafeni kunstimuuseumisse ning ehitas 268 korterit, kus praegu tegutseb umbes 300 kunstnikku.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: