Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mart Juure raamatusoovitused: Nigeeriast Luua inimeste muredeni

Mart Juur jagas "Kirjandusministeeriumis" raamatusoovitusi, rännates nende soovituste piires malegeeniusest ja Eesti rahva lugudest isegi Nigeeriasse.

Karl Ristikivi "Põlev lipp. Viimne linn. Surma ratsanikud"

"Ühtede kaante vahel on välja antud Karl Ristikivi "Surma ratsanikud" koos "Põleva lipu" ja "Viimase linnaga" ja see on väga vajalik kordustrükk, sest Välis-Eestis ilmunud Ristikivi romaanid on hakanud koltuma ja need Ristkivi teosed, mis avaldati Eestis 1990. aastate alguses, on loetud kapsaks," sõnas Mart Juur.

Janar Ala "Oma rahva lood"

"Janar Ala võiks kirjeldada kui ühendavat lüli, mis liida Oskar Lutsu, Mati Undi, Hillar Kohvi ja Onu Bella," ütles kirjandusminister ja tõdes, et Ala kirjutamismeetod võiks olla midagi sellist, mida viljeleks Saalomon Vesipruul, kes on saanud üle kirjutamiskrambist ja asunud tööle ajalehetoimetuses."

Juure arvates on tegemist suurepärase ja naljaka raamatuga, mis räägib ajakirjandusest ja elust. "Eriti meeldivad mulle need lood, kus Janar Ala jutustab oma kodukoha Luua rahva seiklustest, muredest ja loomulikult ka rõõmudest."

Chimamanda Ngozi Adichie "Pool kollast päikest"

"Seekord näitan ja tutvustan ma teile Nigeeria tänapäeva ühe tuntuima kirjaniku Adichie romaani "Pool kollast päikest", mis on väga kaasahaarav armastuslugu ja suheteromaan, mille tegevus leiab aset 1960. aastatel," ütles Juur.

Frank Brady "Lõppmäng"

"Malemängust tean ma vähe, kui see raamat aga ilmus, saatsin ma meili oma sõbrale Toomas Kallile, kes on patoloogiline maletaja," mainis ta ja tõdes, et sõber soovitas tal lugeda kohe veel mitut raamatut Bobby Fisherist.

Kirjandusminister rõhutas, et "Lõppmäng" on nagu seiklusjutt ka nende jaoks, kes vaevu teavad seda, kuidas ratsu kahib oda.

"Minu elu ja armastus. Eesti rahva elulood"

"Lõpetuseks siirdume kirjandusest elu juurde, kirjastus Tänapäev on andnud välja kaks köidet Eesti rahva elulugusid, see on juba teine väljaanne sellest elulugude ja mälestuste sarjast, mis kunagi 1990. aastatel kolmeköitlisena ilmus," selgitas Mart Juur.

Ta sõnas, et raamat koondab Eesti inimeste elusid ja mälestusi. "Kõige vanemad pärinevad tsaariajast, kõige uuemad kaasajast," nentis ta ja kinnitas, et ta ei ole veel kaugeltki seda teost suutnud läbi lugeda. "Selle raamatu iga lugu on tegelikult seiklusjutt."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Kirjandusministeerium"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: