Moskvas avati näitus Arvo Pärdist

{{1528570920000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Moskvas avati Arvo Pärdile pühendatud näitus. Eesti teatri- ja muusikamuuseumi ekspositsioonis on ära märgitud helilooja elu põhilised tähised. Arvo Pärdi muusika populaarsus Venemaal aastatega üha kasvab.

Heliloojast räägib kõige paremini tema muusika, mitte sõnad ja pildid, aga näitus "Arvo Pärt. Tuntud ja Tundmatu" annab võimaluse tutvustada Pärdi elu- ja loominguteed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Näitus äratas juba enne avamist Moskva melomaanide tähelepanu. Pärdi teoseid peetakse seal kaasaegse klassika näideteks.

"Ta on tõesti väga huvitav muusikutele, kuulajatele ja isegi meile, muuseumiteadlastele. Arvestades seda, kuidas inimesed reageerivad sellise näituse avamisele, võib öelda, et see on meile võib-olla tähtsam, kui mõned meie klassikud," rääkis Venemaa muusikamuuseumi Sergei Prokofjevi muuseumi juhataja Irina Belaja.

Venemaa spetsialistide ja melomaanide jaoks on Arvo Pärt juba ammu maailma muusikamaastiku lahutamatu osa. Tema austajate arv Venemaal kasvab viimastel aastatel pidevalt.

"Selline muusika meeldib mitte sellepärast, et see on lihtne, vaid seetõttu, et ta sunnib kuulama väikeseid detaile, kuulama vaikust. See nõuab tähelepanu koondamist, kontsentreerumist. Ja palju on neid, kellel on seda vaja," selgitas Moskva konservatooriumi professor, muusikateadlane Svetlana Savenko.

Näitus on avatud suve lõpuni ja muuseumi juhtkonna sõnul rändab see siis teistesse Venema linnadesse.

Näitust toetab EV100 programm.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: