Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Karlova teatri sügishooaja avab "Popi ja Huhuu"

"Popi ja Huhuu" Autor/allikas: Gabriela Liivamägi

Karlova Teatri 2018. aasta sügishooaeg algab sõnatult. Teatrisügise avab 15. septembril esietenduv Kati Kivitari lavastus "Popi ja Huhuu ehk isanda ilmutus".

Friedebert Tuglase novelli apokalüptilise vaimsuse, korra ja kaose igikestva vastasseisu dramatiseering ilma ühegi lavalt lausutud sõnata on avastusi pakkuv väljakutse, mille mängivad publiku ette näitlejad Helen Rekkor (Teatriühendus Misanzen), Rauno Kaibiainen ja Merle Jääger (Vanemuine).

Tuglase sümbolistlikus teoses ootavad koer Popi ja pärdik Huhuu koju oma isandat, kes ühel päeval enam justkui tagasi ei tulegi. Kivitari lavatõlgendus kõneleb loo kahe omapäi jäänud indiviidi üksindusest ja seotusest, võimuvõitlusest, hirmuga harjumisest, allakäigust ja kohandumisest. Selles, kuidas hakkab ennast looma väike maailmamudel, peegeldub nii meie minevik kui ka see, kuhu poole me liigume.

See esimese maailmasõja hakul kirja pandud tekst võiks vabalt olla tõukunud ka viimastel aastatel maailma valdavatest meeleoludest ja sündmustest, kus valitseb hirm kindlatel reeglitel põhineva maailmakorra lagunemise, kaose, väärtuste segipaiskumise ja tuleviku määramatuse pärast. Väändunud demokraatia ajajärgul kerkib taas ühiskondliku teadvuse fookusesse erilise teravusega võimu ja vastutuse teema, kus saab tõmmata paralleele ka tänasesse päeva - kahe looma olukord pärast Isanda lahkumist sarnaneb vägagi teadmatuse ja ennustamatusega, kuhu kaasaja sündmused inimkonna on paisanud - millised ohud kaasnevad absoluutse vabadusega? Mis juhtub, kui võimuga ei kaasne vastutust? Kui kerge on ekstreemsetes oludes, tühja kõhu ja teadmatusest põhjustatud hirmu survel loobuda senistest tõekspidamistest, leppida vägivalla ja türanniaga, isandaks pidada viirastuslikku pettekujutelma?

Esietendus Karlova Teatris (Tähe 66, Tartu) 15. septembril kell 19.00. Järgmised etendused 19., 20., 21., 22. septembril ja 24., 25., 26. oktoobril.

Karlova Teater on Emajõe Suveteatrist välja kasvanud väike Tartu teatrimaja, mis tegutseb sügisest kevadeni vanas palvemaja hoones aadressil Tähe 66. Teatrit juhib Andres Dvinjaninov.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: