Michel Sittowi isikunäitust külastas ligi 65 000 inimest

Sittowi näitus Kumus.
Sittowi näitus Kumus. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Tallinnast pärit renessansiajastu kunstniku Michel Sittowi isikunäitust Kumu kunstimuuseumis külastas kolme kuu jooksul ligi 65 000 inimest.

Sittowi (u 1469–1525) esimene isikunäitus "Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades" oli Kumu suures saalis avatud 8. juunist kuni 16. septembrini. Natuke rohkem kui kolme kuu jooksul käis Sittowi näitusel üle 64 000 inimese, sealhulgas üle 11 000 viimase nädala jooksul, mis teeb sellest ühe kõige arvukama külastajaskonnaga näituse Kumu ajaloos.

"Eriti viimastel nädalatel septembris oleme ennast tundnud nagu Louvre'i kunstimuuseum Delacroix' näituse ajal. Ainult et erinevalt Prantsusmaast on Eesti muuseumide ja kunstipubliku jaoks sedavõrd suur rahvarohkus siiski erandlik, pannes proovile nii muuseumi ruumide, kliimasüsteemide, hariduskeskuse, teenindajate kui ka poe võimed ja piirid," sõnas Kumu direktor Kadi Polli.

Näitusega kaasnes mitmekülgne lisaprogramm, mis andis võimaluse osaleda näituse eriekskursioonidel, külastada kontserte või Theatrumi suvelavastust Niguliste muuseumis, avastada vanalinnas Sittowiga seotud kohti ja palju muud. Näituse lõpetas rahvusvaheline sümpoosion. Läbi viidi meistriklassi ekskursioone, kus osales rohkem kui 500 last, hulgaliselt näitusetutvustusi, muuseumitunde ja lastelaagreid.

Näituse kuraatorid olid Greta Koppel Eesti Kunstimuuseumist ja John Oliver Hand Rahvusgaleriist Washingtonis. Näituse raames ilmus kolm eritrükist. Rahvusvahelise ingliskeelse näitusekataloogi on koostanud kuraatorid John Oliver Hand ja Greta Koppel. Kumu näituseks valmis Greta Koppelil ülevaatlik eestikeelne raamat Michel Sittowist, mis annab ülevaate kunstniku elust, loomingust ja seostest Tallinnaga. Lisaks ilmus ka Anti Saar kirjutanud ja Urmas Viik illustreerinud juturaamat lastele "Mina, Milda ja meister Michel".

Toimetaja: Urmet Kook

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: