Jaapani suurim telekanal kannab üle Pärnu muusikafestivalil toimunud kontserti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti festivaliorkester Hamburgi Elbphilharmonie’s
Eesti festivaliorkester Hamburgi Elbphilharmonie’s Autor/allikas: Kaupo Kikkas

Jaapani suurim telekanal NHK näitab hilisõhtul vastu 1. oktoobrit sadadesse tuhandetesse ulatuvale vaatajaskonnale 8. augustil Pärnu muusikafestivalil toimunud kontserti, kus Paavo Järvi juhatas Eesti festivaliorkestrit.

Kontserdisalvestus valmis NHK, Eesti rahvusringhäälingu, Pärnu muusikafestivali ja Eesti festivaliorkestri koostöös ning sellel on jäädvustatud Arvo Pärdi, Jüri Reinvere ja Maurice Raveli teosed.

Lisaks kontserdi salvestusele tegi Jaapani telekanal veel pooletunnise dokumentaalfilmi Paavo Järvist ja Pärnu muusikafestivalist. Nende programmidega tähistab NHK Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.

Jaapanlaste huvi Eestis toimuva vastu on mõistagi seotud Paavo Järviga, kes äsja alustas oma neljandat hooaega NHK sümfooniaorkestri peadirigendina. Samas on Eesti festivaliorkestri kontserdi salvestuse näitamine Jaapanis ettevalmistus järgmise aasta aprillis toimuvaks turneeks, kus antakse kokku kuus kontserti erinevates Jaapani linnades, sh Osaka ja Tokyo tähtsaimates kontserdisaalides.

Paavo Järvi asutas Eesti festivaliorkestri 2011. aastal Pärnu festivaliorkestri nime all. Kolm viimast aastat on orkester kandnud Eesti festivaliorkestri nime. Nimevahetus oli seotud orkestri paaril viimasel aastal toimunud turneedega, millel on antud erakordselt edukaid kontserte Euroopa tähtsaimates kontserdisaalides ja festivalidel. EFO viimased kontserdid toimusid käesoleva aasta augustis BBC Promsil ja Hamburgi Elbphilharmonie's.

Pärnu muusikafestivalil salvestatud Arvo Pärdi 3. sümfooniat näitab ETV 14. oktoobril kell 14.45.

Salvestuse režissöör on Ülle Õun, helirežissöör Siim Mäesalu ja produtsendid Helen Valkna, Heidi Pruuli ja Yasuko Kobayashi. 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: