Arvustus. Maribou State pole millegi lõpp, vaid algus

Maribou State
Maribou State Autor/allikas: FB

Uus plaat

Maribou State
"Kingdoms In Colour" (Counter)
9/10Kunagi levis selline nali, et kui küsida muusikat mitte tundva või siis lihtsalt ainult suvalist hallile massile tehtud keskteemussi tarbiva inimese käest, millist muusikat ta kuulab, saab vastuseks "kõike, mis raadiost tuleb". Minult on ka viimasel ajal mõned korrad seda küsitud ja ka ise olen sunnitud vastama, et kõike. Ainult, et vastan "kõike uut, mis välja antakse". See kõige tarbimine on tekitanud aga olukorra, et lemmikud muutuvad ja muutuvad isegi lemmikstiilid. No olgu, hea rock on see, mis üldiselt käib minuga ilmselt terve elu kaasas, aga kui näiteks eelmisel aastal tegid mu ellu tugeva comeback'i räpp ja hiphop, mis peegeldus kindlasti ka mu ERRi aasta TOP20s, siis see aasta kuulub seni elektroonikale.

Jah, natuke on veel minna, ent võin üsna kindlalt väita, et tumedamates toonides Jon Hopkinsi "Singularity", Daniel Avery "Song For Alpha", alati kreisi Aphex Twini "Collapse! EP" või eelmisel aastal oma ambientmuusikaga kõigile muusikagurmaanidele midagi täiesti uut pakkunud Jlin oma uue "Autobiographyga" sel aastal minu edetabelisse pääsevad. Praegu meenutasin neid, mis on peas, aga kuna nimede peale mul on jube kehv mälu, siis ei välista, et elektroonikat tuleb minu tabelisse veel.

Aga täiesti kindlalt on lisandunud sellesse tabelisse nüüd Maribou State, kooslus, kellest ma kahjuks polnud varem kuulnud. Aga erinevalt eelnimetatuist, pimedama poole elektroonilise mussi esindajaist, on Maribou State sõõm rõõmu. Pehme ja soe. Helge ja lootusttekitav. Valge, mitte pime. Millegi algus, mitte millegi lõpp. Elu parim otsus, mitte saatuslik vale. Tulikuum suve algus kõigi ees ootavate rõõmudega, mitte kõle sügis ja järgnev pikk talv.

Kuigi vaatasin, et hea kolleeg Kaspar Viilup on Maribou State'i mõnusa äraolemise korraks oma plaadisoovitustes juba ära märkinud (vt lisatud lugudest - toim.) - ja ma võin kõigi ta sõnadega nõustuda - tahan siiski veel sõna. 

"Kingdoms In Colour" pole kindlasti juhuslik albumi nimi. Albumil võid tunnetada idamaist rahu, näiteks palade puhul nagu "Beginners Luck", "Glasshouses" või "Vale"; islandlikku maagilist põhjamaist kulgemist ("Kama") või lõbusaid afrorütme ("Kingdom").

Aga kõige tõenäolisemalt satud sa Lõuna-Prantsusmaale. Just siis, kui paned peale "Nervous Tics'i" (vaadake alt videot) või edit-variandid paladest "Feel Good" või "Turnmills". Sa naudid Prantsuse Riviera ilusaid vaateid, istudes ise valge, ent seejuures maitseka sisustusega mõnusas rannalokaalis, kus sind tervitavad ainult sõbralikud inimesed, kes on muusikast, varsti loojuvast päiksest ja headest kokteilidest joovastuses, Usu, sa tunned seda olekut isegi meie külmal sügisel. Muidugi parem on kohale sõita ja seal kuulata.

Huvitav on ka Maribou State'i üldteraapiline mõju. Kui teinekord on muusika üks meeldiv võimalus halbade mõtete eest põgenemiseks, siis Maribou State annab mõtetele uue perspektiivi ja sa võid mõned asjad heaks mõelda.

Lõpetuseks tervitan kolleegi Relet enda põhitöökohalt, reklaamiagentuurist Optimist. Nimelt kahtlustan, et see on sinu Spotify list, mis meie kontorimuusikana kõlab ja kahjuks see üleekspluateerimine on natuke Maribou State'i väärtust minu silmis kahandanud. Aga eks elan üle, kasutan veel rohkem klappe ja vähemalt on sul hea muusikamaitse. Teeme mingi päev lõuna ja arutame. 

Album ja video:

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: