Jazzkaar 30 pidu saab avapaugu saatesarjaga Vikerraadios

Festival Jazzkaar alustab 30. sünnipäeva tähistamist Vikerraadiost saatesarjaga "Jazzkaar 30", mille esimene saade on eetris täna kell 21.05.

Saatesari "Jazzkaar 30" on tagasivaade kolmekümnele festivali hooajale. Ühes saates tuleb tutvustamisele kaks festivali, kus Immo Mihkelson viib kuulaja rändama festivali lavadele, telgitagustesse ja helimaastikele. Immo Mihkelsonil on olnud olla õnn festivali tegemiste juures pea algusest peale — tutvustada ja intervjueerida paljusid maailma ning Euroopa põnevaid esinejaid. Festivali Jazzkaar viimase viie aasta sündmused võtavad kokku Ivo Heinloo ja Tiit Kusnets. 

Festivali pikaagne juht Anne Erm on tänulik, et ERR on aastakümnete jooksul salvestastanud, säilitanud ja digitaliseerinud nii palju materjali festivalist, mis võimaldab täna vaadata tagasi pikale teekonnale algusaastatest peale.

Saatesari "Jazzkaar 30" on eetris igal reedel kell 21.05 kuni maini. Linnulennuline ülevaade Jazzkaare festivali kolmest aastakümnest on konsentraat olnust, mis annab võimaluse aastatetaguseid sündmusi, meeleolusid ja kontserte distantsilt näha. Mitmed festivalil Jazzkaar esinenud muusikud ja heliloojad on võtnud koha sisse eesti jazzi ajaloos.

Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar tähistab sel aastal 30. sünnipäeva ning täidab 19.-28. aprillini Eesti parima jazziga. Juubelifestivali kodu on taaskord Telliskivi Loomelinnak Tallinnas, kuid jazzihelid kostuvad ka pealinnast kaugemale. Kevadisel festivalil esinevad armastatud laulja Bobby McFerrin, saksofonist Joshua Redman oma trioga ning trummar Mark Guiliana oma bändiga Beat's Music. Suur sünnipäevafestivali programm avalikustatakse 1. veebruaril.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: