Jazzkaar läheb trammi ja lasteaeda

Jazzkaar korraldas Viru Keskuses pop-up kontserdi
Jazzkaar korraldas Viru Keskuses pop-up kontserdi Autor/allikas: Liis Reiman

Juba 10. aastat toimub Jazzkaarele eelneval nädalal linnaruumiprojekt, mis viib muusika kontserdisaalist välja. Muusikud mängivad sel nädalal koolides ja lasteaedades, aga ka kaubakeskustes ja ühissõidukeis.

Jazzkaare linnaruumiprojekt hõlmab umbes 90 aktsiooni, mis viivad jazzihelid kaubanduskeskustesse, ühistransporti, tänavale, kohvikutesse, ülikoolidesse, haiglatesse ning teistesse paikadesse, kus muidu elavmuusikat ei kuule. 

Linnaruumiprojekti 10. sünnipäeva puhul kõlab muusika ka jääkarudele Tallinna Loomaaias, kaitseväelastele Staabi- ja sidepataljonis ning võtab võimust ARSi majas, ühendades majaliste eestvedamisel animatsiooni, tantsu ja kunsti jazziga. Viru Keskuse Rahva Raamatus toimub luulejazzi kontsert, ERRi raadiomajas liftijazz ning läbi linna liigub jazzirongkäik. Linnaruumi esinejate seast leiab kogenud muusikuid nagu Marianne Leibur, Siim Aimla, ETV tütarlastekoor ja alles tuntust koguvaid noori.

Jazzkaare linnaruumiprojekt kestab 9. – 28. aprillini üle Eesti ning on kõigile tasuta. 

19. – 28. aprillil toimuv Jazzkaar tähistab 30. sünnipäeva. Jazzkaar 2019 peaesinejad on Bobby McFerrin, John Scofield, Joshua Redman ja Judith Hill. Mitte ühelgi varasemal aastal pole esitlenud nii paljud Eesti artistid festivalil enda uut loomingut.

Koos Vikerraadioga meenutatakse alates veebruari algusest Jazzkaare algusaastaid saatesarjas "Jazzkaar 30". Varasemate aastate Jazzkaare lippudest on koostöös Viljandimaa erivajadustega inimestega valminud eksklusiivsed praktilised kandekotid.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: