Feministeeriumi kultuurisoovitused: 5 sündmust aprillis

Peaches pärisnimega Merrill Beth Nisker
Peaches pärisnimega Merrill Beth Nisker Autor/allikas: SADAKA EDMOND/SIPA/Scanpix

ERR kultuuriportaal avaldab Feministeeriumi valiku värvilisest kultuurikevadest.

Aprill on enamat kui Jazzkaar. Näiteks toimub rõõmus queer-festival Helsingis, Kumu pakub postsovetlikku esteetikat moekunstis ning Esther Perel alustab oma podcast'iga uut hooaega. Feministeerium on välja valinud oma viis lemmikut, et kultuurijanusel oleks lihtsam aega sisustada. 

Festival: Querelle

Kas vajad rõõmu, mitmekesisust, uhkust ja armastust? Siis on aeg teha väike väljasõit üle Soome lahe. Querelle on kahepäevane festival, mis seisab võrdõiguslikkuse eest igas mõttes. Eriti teretulnud on soo- ja seksuaalvähemused ja Querelle üritab neile pakkuda turvalist ruumi. Festivalil on muusikat, drag'i, kirjandust, stand-up'i, kaasaegset tantsu, kunstiinstallatsioone ja muudki. Esinevad teiste hulgas meie toimetajate lemmikud Peaches ja Beatrice Eli. Kui Soome tundub liiga kaugel, siis toimub juba praegu Tallinn Music Week ja varsti tuleb Jazzkaar.

Vallila rongitehas, Helsingi, 26.04.–27.04.2019

Sonja Lititševskaja. Rekonstrueeritud kontrastid. 2016. Autori loal. Foto: Svenja Trierscheid

Näitus: "Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast"

Näitus "Sots art ja mood" toob kokku kaks siinsest regioonist alguse saanud originaalset kunstiliikumist: 1970.–1980. aastate sots art kujutavas kunstis ja 2010. aastate postsovetliku esteetika moekunstis. Liikumisi ühendab lähtumine kohalikust ajaloost, selle sümboolsest ja materiaalsest pärandist, olgu selleks punane viisnurk, lillelised kitlid või Berliini müür.

Kumu 15.03.–04.08.2019

Podcast: Esther Perel "Where Should We Begin?"

Podcast: "Where Should We Begin?"

New Yorgi suhteterapeut Esther Perel alustab oma populaarse taskuhäälinguga parajasti kolmandat hooaega. Kuulajast saab justkui kärbes teraapiatoa seinal, sest tegemist ongi salvestusega Pereli juhitud paariteraapiaseansist. Iga osa tegeleb tegeleb erineva lähisuhtedünaamikat puudutava teemaga: truudusetus, seksuaalsus, iha kaotamine, konfliktilahendus, traumast tervenemine, vanemlus, abielu ja lahutus. Perel on tark, vaimukas, sõnaosav, julge ja julgustav. Soovitame leida kuulamiseks aega ja mugava koha, sest see võib olla ootamatult emotsionaalne kogemus, kuna miski pole lavastatud.

Kuula endale sobivas kanalis või tema enda veebis.

Raamat: "Mending Matters"

Raamat: "Mending Matters"

Kõigile, keda tülgastab kiirmood ja üleüldine tarbimisralli. "Mening Matters" on käsiraamat, mis näitab algajatele sobivalt pedagoogilisel moel, kuidas riideid parandada. Mis aga kõige väärtuslikum – raamatus on kuus väga head esseed aeglase moe teemal. Kulumisel on oma ilu, lappides ja nõeludes saad rõivad isikupäraseks teha ja nende eluiga pikendada. Autoril Katrina Rodabaugh'l on ka tore instagramikonto.

Katrina Rodabaugh "Mending Matters". Harry N. Abrams, 2018

Plakatid meeleavalduseks

Meeleavaldused: uus normaalsus

Kas poliitiline olukord põhjustab depressiooni ja ärevust? Kehaline sekkumine aitab rohkem kui urgu pugemine. Koalitsiooniläbirääkimiste vastu saab protesteerida hommikuti Stenbocki maja ees. Kliimamuutuste vastu saab streikida igal reedel Riigikogu ees. 31. märtsil toimuval meeleavaldusel "Jah vabadusele, ei valedele!" saab marssida valede ja gaslightimise vastu poliitikas: Tallinnas, Tartus, Londonis ja Berliinis. 14. aprill saab lauluväljakul laulda, kui toimub "Kõigi Eesti Laul".

Igal pool, kogu aeg.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: