Haapsalus väheneb muuseumite külastajate arv talveperioodil enam kui kümme korda

Talvine madalhooaeg tähendab paljudele väikestele muuseumidele suvega võrreldes väga suurt külastajate arvu langust. Näiteks Haapsalus panustatakse selle leevendamiseks lasteüritustele ja ühistele turunduskampaaniatele, kuid vahe tippajaga on ikkagi enam kui kümnekordne.

Rannarootsi muuseumi direktor Ülo Kalm ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kui juulis käib seal paar tuhat külastajat, siis jaanuaris on nende arv ilmselt 100 ja 200 vahel. Detsembris oli külastajate hulgas siiski hüpe tänu muuseumis avatud jõulumaale, mis tõi kohale umbes 250 last ja 100 täiskasvanut.

Kalmu sõnul viibib keskmine külastaja talvel muuseumis aga kauem kui suvine turist. "Suvisel külastajal on aeg hästi limiteeritud, ta tahab kogu Haapsalut ühe päevaga hoomata," sõnas ta ja rõhutas, et need külastajad, kes talvel tulevad, on aga planeerinud juba rohkem aega. "Nad võtavad süvitsi meie näitusi, tahavad hästi palju teada."

Iloni Imedemaa juhataja Anne Suislep ütles, et ka neil on tippaeg juulis, kui käib üle 6000 külastaja. Jaanuaris jääb see number alla 500, kuid veel suurema languse aitavad ära hoida Venemaalt uue aasta puhul Eestisse reisinud turistid. "Me ei ole reklaami niimoodi vene turule teinud," kinnitas ta.

Sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa muuseumid turundusjuht Maarja Kõuts avaldas lootust, et külastajate leidmisel on abi kampaaniast, mille raames saab Iloni Imedemaa pileti alusel soodustust mitmes teises Haapsalu muuseumis. "Väikeses kohas nagu Haapsalu on oluline, et külastaja tuleb nautima mitut objekti," tõdes Kõuts.

Järgmiseks talveks loodetakse madalseisu leevendada uue atraktsiooniga, milleks on suvel Haapsalu piiskopilinnuses valmiv keskaja muuseum.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: