Selgub Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia laureaat

Lepo Sumera
Lepo Sumera Autor/allikas: Eesti Muusika Infokeskus

Pärnu kontserdimajas antakse 21. juulil üle Eesti Autorite Ühingu ja Eesti Heliloojate Liidu algatatud Lepo Sumera nimeline heliloomingu preemia.

Lepo Sumera nimeline heliloomingu preemia väärtustab autoristiili selget arengukaart, muusikalise mõtlemise mastaapsust ja kunstilist sügavust ühe helilooja loomingus. Preemia žüriisse kuulusid helilooja Erkki-Sven Tüür, muusikateadlane Kerri Kotta ning elektronmuusik Tammo Sumera. Preemiat on välja antud alates 2016. aastast.

Pärnu muusikafestivali kunstiline juht Paavo Järvi meenutas, et Lepo Sumeraga oli alati huvitav koos olla. "Olin korduvalt tunnistajaks sellele, kuidas tal ühest lausest või impulsist võis tekkida idee, mida ta hakkas kohe arendama," sõnas ta ja lisas, et aastad, mil ta temaga koos töötas, olid minu jaoks väga õpetlikud. "Tundsin, et ta oli juba siis väga oluline lüli Eesti kaasaegse muusika ajaloos."

Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia kandidaate esitasid žürii liikmed. Laureaat selgus žürii arutelus. Auhinnaga kaasneb rahaline preemia 4500 eurot, mille on välja pannud Eesti Autorite Ühing ning Eesti Heliloojate Liit.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: