Eesti Muusika Päevadele paneb lõppakordi ühendkontsert

WMD / EMP 2019. Pikse litaania
WMD / EMP 2019. Pikse litaania Autor/allikas: Rene Jakobson

Täna lõpeb Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri piduliku ühendkontserdiga Tallinna Jaani kirikus 2.-10. maini peetud festival Eesti Muusika Päevad.

Eesti Muusika Päevade kunstilise juhi Märt-Matis Lille sõnul on Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Eesti ühed olulisemad muusikakollektiivid, mis annavad festivalile uhke lõppakordi.

"Väljaspool meie piire on mõlemast kollektiivist kujunenud omamoodi Eesti nüüdismuusika ja laiemas plaanis Eesti kultuuri visiitkaardid," märkis Lill.

Festivalil on nii Eesti Filharmoonia Kammerkoor kui Tallinna Kammerorkester andnud kontserte puupüsti täis saalidele, mis tekitasid väliskülalistes Lille sõnul ülivõrdelisi vastukajasid. "Asjaolu, et mõlemad kollektiivid lõppkontserdiks oma jõud ühendavad, annab selle tohutu geograafilise haarde ja uskumatu mahuga festivali jaoks tõeliselt väärilise ning eriliselt piduliku ja uhke lõppakordi," lisas Lill.

Eesti Muusika Päevade teine kunstiline juht Timo Steiner märkis, et Eesti Filharmoonia Kammerkoor paneb festivali teemale "Läbi laulude metsa" sümboolse punkti.

"Helide metsa lisab pidulikkust ja tihedust Tallinna Kammerorkester. Kontsert on eriilmeline ka seetõttu, et mõlemad kollektiivid esinevad nii iseseisvalt kui koostööna. Eriti hea meel, et lisaks selleaastasele festivalile juba tavaks saanud maailma uue muusika ettekannetele kuuleme Eesti uue muusika klassikat Galina Grigorjevalt, Lepo Sumeralt, Ester Mägilt ja Tarmo Lepikult," märkis Steiner.

Lõppkontsert "Concerto per voci e strumenti" toimub 10. mail kell 19 Tallinnas Jaani kirikus. Dirigent on Kaspar Mänd.

Tänavune festival Eesti Muusika Päevad tõi kuulajateni uut muusikat Eestist ja maailmast, võõrustati ühtlasi rahvusvahelist nüüdismuusika rändfestivali World Music Days. Festivali teema oli "Läbi laulude metsa", mis tõi esile koorimuusikat. Igal aastal kuuleb festivalil umbes 30 värskelt helisevat uudisteost.

Esitajate seas on alati Eesti tippkollektiivid - Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor, tütarlastekoor Ellerhein, kammerkoor Collegium Musicale, vokaalansambel Vox Clamantis jpt. Olulisel kohal on ka süvamuusika ja teiste muusikaliste suundumuste - nagu jazz ja etenduskunstide - dialoogi astumine nüüdismuusikaga.

Vaadake galeriisid festivalist.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: