Kai kunstikeskus ja PÖFF arendavad koostöös kunstnikufilmi

Kunstnikud ja filmitegijad esitlesid oma projekte külaliskomisjonile.
Kunstnikud ja filmitegijad esitlesid oma projekte külaliskomisjonile. Autor/allikas: Kai kunstikeskus

Kai kunstikeskus ja Pimedate Ööde filmifestival tegid algust töötubade sarjaga, mille eesmärgiks on tutvustada ja arendada kunstnikufilmi.

21.–22. novembril toimus esimene töötuba, mida juhendas Suurbritannia peamise eksperimentaal- ja kunstnikufilme levitava agentuuri LUX direktor Benjamin Cook.

Oma projekte tutvustasid kaheksa Eesti kunstnikku ja filmitegijat: Silvia Sosaar, Helen Schasmin, Mari-Leen Kiipli, Sten Haljak, Maris Kerge, Katrin Tegova, Piibe Kolka ja Kristina Norman.

Projekte esitleti ka külaliskomisjonile, kuhu kuulusid Piret Tibbo-Hudgins, Liina Siib ja Tristan Priimägi.

Töötoa ellukutsuja ja koordinaatori Len Murusalu sõnul oli tegu märgilise sündmusega. "Liikuva pildi osakaal kunstiväljal on üha kasvamas ning Eesti kunstnikel ja filmitegijatel oli ainulaadne võimalus osaleda maailmatasemel koolitusel, mis hõlmas nii filmiprojektide arendamist, esitlust kui ka rahastuse leidmist," ütles Murusalu.

Ta lisas, et esitletud projektid annavad põhjust oodata mitme tugeva kunstniku- ja eksperimentaalfilmi valmimist.

Tegemist oli esimese töötoaga neljaosalisest sarjast, mida juhendavad Benjamin Cook, Jacqui Davies, Andrea Luka Zimmerman ja Gareth Evans. Rõhuasetus on oskustel, mida saab kasutada nii kino kui galerii kontekstis, sealhulgas rahastuse ja partnerite leidmine, residentuurid ja produktsioonitoetused, näituse ja levi võimalused, samuti idee tutvustamine filmifestivalidel ja turgudel.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: