Eesti heliloojate liit ootab kandidaate uue heliloomingu preemiale Au-tasu

Möödunud aastal pälvis Au-tasu Märt-Matis Lill
Möödunud aastal pälvis Au-tasu Märt-Matis Lill Autor/allikas: Rene Jakobson

Alates 9. veebruarist saab esitada kandidaate Eesti heliloojate liidu ja LHV algatatud preemiale "LHV uue heliloomingu Au-tasu", mis tunnustab möödunud aastal esmaettekandele tulnud nüüdismuusika heliloomingu autoreid.

Stipendiumi eesmärk on väärtustada aktiivseid eesti heliloojaid ja tuua esile rahvusvahelist kõlapinda vääriv uus helitöö. "LHV uue heliloomingu Au-tasule" saavad kandideerida möödunud aastal maailmaesiettekandele tulnud teosed. Preemia antakse tänavu välja kuuendat korda. Varasemate preemia saajate seas on heliloojad Liisa Hirsch, Toivo Tulev, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve ja Märt-Matis Lill.

Preemia eesmärk on väärtustada aktiivseid heliloojaid ja tuua esile rahvusvahelist kõlapinda vääriv uus helitöö. Senine auhinnafond suureneb 1000 euro võrra ehk laureaat pälvib 6000-eurose stipendiumi ning klaasikunstnik Mare Saare taiese.

Laureaat kuulutatakse välja festivali Eesti muusika päevad ja Balti muusika päevad lõppkontserdil, mis toimub 30. aprillil Estonia kontserdisaalis ERSO ja Eesti filharmoonia kammerkoori ühiskontserdil.

Tänavusele "LHV uue heliloomingu Au-tasu 2021" preemiale saavad kandideerida teosed, mille esiettekanne oli 2020. aastal. Konkursile võivad kandidaate esitada nii üksikisikud, muusikakollektiivid kui ka muusikaorganisatsioonid 9. veebruarist kuni 15. märtsini. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: