Eesti Muusika Päevad toimuvad sel aastal veebifestivalina

Eesti Muusika Päevad
Eesti Muusika Päevad

Sel aastal toimuvad Eesti Muusika Päevad 22. aprillist 2. maini ning kontserdid ning vestlusringid on kõigile kättesaadavad veebi ja Klassikaraadio vahendusel ning annetuspõhiselt.

Festivalil kõlavad maailma esiettekanded heliloojatelt: Tatjana Kozlova-Johannes, Age Veeroos, Liina Sumera, Taivo Lints, Platon Buravicky, Ramus Puur, Lauri Jõeleht, Ardo Ran Varres, Elis Hallik, Madli Marje Gildemann, Antoine Beuger, Märt-Matis Lill, Mirjam Tally, Maria Kõrvits, Anna-Margret Noorhani, Riho Esko Maimets, Malle Maltis, Kristjan Kõrver, Evelin Seppar, Allison Kruusmaa, Mariliis Valkonen, Aaro Pertmann, Aleksandr Žedeljov, Ülo Krigul, Elo Masing.

Teosed kannavad ette Balti nüüdismuusika tippkoosseisud Synaesthesis (Leedu), Twenty Fingers Duo (Leedu), Sinfonietta Riga keelpillikvartett (Läti), Quadra (Läti) ning Eesti Riiklik Sümfooniaorkester & Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Ansambel U:, klaveriduo Kadri-Ann Sumera & Talvi Hunt, Trio HETK, Tallinna Uue Muusika Ansambel, Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi ansambel ning EMTA Sinfonietta.

Lisaks kontsertidele toimuvad ka temaatilised vestlusringid, samuti antakse festivalil välja uue heliloomingu preemia Au-tasu. 

Igal aastal on Eesti Muusika Päevadel keskne teema, mille ümber koonduvad ettekandele tulevad teosed ja kontserdid. 2021. aastal on fookuses "DNA", mis otsib dialoogi teaduse, meie bioloogilise geneetika, kultuurilise päritolu ja muusikalise mõtlemise vahel.

"Soovime läbi veebikontsertide laiendada nii kohalikku kui rahvusvahelist publikut, kes muidu ehk kontserdisaali ei jõuaks. EMP-i kodulehe kaudu saab osa kontsertidest, mis toimuvad üle kolme Balti riigi. Veebipilet muutub tänavuse eriolukorra tõttu erandkonnas annetuspõhiseks ja ootame väga publikut festivali ja muusikuid toetama," selgitas festivali korraldusjuht Mari-Liis Rebane.

Paralleelselt Eesti Muusika Päevadega toimuvad Balti Muusika Päevad, kuhu kuulub ka EMP programm. Esmakordselt toimuv festival Balti Muusika Päevad ühendab kolme riigi muusikute ühist soovi arendada Balti nüüdismuusika võrgustikku ning publikut, luues ühine festivalide platvorm. Festival hakkab roteeruma Eesti, Läti ja Leedu vahel – 2022. aastal korraldatakse üritus Kaunases, 2023. aastal Riias ning 2024. aastal uuesti Eestis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: