Valitsus tegi PÖFF-ile koroonapiirangutes erandi

PÖFF-i hundid.
PÖFF-i hundid. Autor/allikas: pressimaterjalid

Valitsus andis Pimedate Ööde filmifestivalile eriloa võimalike täiendavate Covid-19 epideemia piirangute kehtestamise ajaks, pidades festivali ülekaaluka ühiskondliku ja riikliku huviga ürituseks.

Ürituse korraldajal on kohustus järgida riskide maandamise plaanis sätestatud meetmeid ja vajaduse korral rakendada täiendavaid terviseameti ettenähtud meetmeid.

12. novembrist 28. novembrini toimuv PÖFF on maailma prestiižikamate ehk A-klassi festivalide hulka kuuluv rahvusvaheline suurüritus. Festivalil linastub tänavu üle 220 täispika filmi ja toimub konverents ning see on kohtumispaik 900 rahvusvahelise väliskülalise osalusel. Festivali ärajäämine põhjustaks valitsuse hinnangul korvamatut mainekahju ja võimalikke kohtuvaidlusi koostööpartneritega nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Kinode varasema sulgemise korral võivad PÖFF-i seansid eriloal toimuda kuni kella 23-ni. Võimalike täiendavalt kehtestatavate publiku täituvuse protsendi piirangute korral lähtub PÖFF neist piiranguist, kuid võib oma seansse teha minimaalselt 20-protsendilise saali täituvusega.

Võimalike täiendavalt kehtestatavate töötajate tööaja ja/või kaugtöö piirangute korral on PÖFF-iks hädavajalikul minimaalsel hulgal töötajatel lubatud tööd teha selleks vajalikul ajal ja kohas. PÖFF-i meeskond ja vabatahtlikud on sada protsenti vaktsineerimiskuuri läbinud.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: