ERMi kirjastus andis välja mahuka rahvarõivaraamatu

"Rahvarõivas on norm" Autor/allikas: ERMi kirjastus

Ajaloolane ja etnoloog Reet Piiri tutvustab uues raamatus "Rahvarõivas on norm" Eesti rahvarõivaid, mida kanti 19. sajandil ja 20. sajandi esimestel kümnenditel. Teose andis välja Eesti Rahva Muuseumi kirjastus.

Raamatusse on kokku koondatud 151 rahvarõivakomplekti, mis esindavad igat Eesti kihelkonda. Teose autori Reet Piiri sõnul on enamik rõivaesemeid valminud koduse käsitööna ning iga naine oli ise oma pere kangur ja õmbleja, mees nahaparkal ja kingsepp. "Siidpaelad peakatte taga lehvimas, lipsu seotud pael kaeluses, tekstiilist kotike käevangus, rinnarätik, õlakate, metallehted puusal, kirivöö, kõik detailid pidid kokku sobituma kostüümi üldise värvigamma ja stiiliga."

Eestlaste riiete kõrval on raamatus näiteid teistegi Eestis elanud rahvusrühmade kostüümidest. Raamatusse on seeläbi jõudnud rannaaladel ja saartel elanud rootsi talupoegade poolt kantud rõivad ning ka piki Peipsi kallast kulgenud vene vanausulistele iseloomulikud rõivakomplektid.

Raamatu "Rahvarõivas on norm" autor on Reet Piiri, kujundanud Jane Liiv, toimetanud Karin Kastehein.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: