Galerii: Tartus tähistati Eesti filmi 110. sünnipäeva

6. mail tähistasid Elektriteater, Eesti Filmi Instituut ja Tartu Filmifond Tartus Eesti filmi 110. sünnipäeva. Raadil ERMi-i juures meenutati Johannes Pääsukese esimest filmikatsetust "Utotškini lendamised", sama päeva õhtul oli pidu Elektriteatris.

Eesti filmi sünnipäevaks peetakse 30. aprilli, mil Eesti esimene filmitegija Johannes Pääsuke näitas Tartus kinos Illusion oma esimest lühifilmi. 110 aastat hiljem pani Tartu Elektriteater koostöös filmikriitik Tristan Priimäega kokku filmiprogrammi, millega heita pilk Eesti filmiloo põnevamatesse hetkedesse. 7. kuni 15. maini toimuvad Elektriteatris erilinastused, filmiprogramm linastub samuti Tallinnas kinodes Sõprus ja Artis.

"Eesti Film 110" filmiprogramm alustab 7. mail sajandi jooksul valminud lühidokumentalistika seansiga, mis pakub ainulaadse võimaluse teha kiirsõidu läbi aja ja Eesti filmiloo, eraldi seansid on pühendatud eesti naisrežissööride Leida Laiuse, Valeria Andersoni ja Reet Kasesalu dokumentaalfilmidele ja Raul Tammerti 70ndatel valminud ulmefilmidele. Programmis on koha leidnud ka vanemad ja uuemad kõheanimatsioonid, nende hulgas Riho Undi ja Hardi Volmeri "Nõiutud saar" ja Rein Raamatu "Suut Tõll", uuematest filmidest Martinus Daane Klemet eriskummaline Dracula lugu "Fractula". EF110 programmi lõpetab 15. mail ugri-ulmade seanss, kus linastub Rainer Sarneti tõlgendus Kivirähki "Novemberist".

Toimetaja: Anna Luther

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: