Galerii: Lauri Lagle lavastuse "Ainult jõed voolavad vabalt" loomelaager

25. augustil jõuab Noblessneri valukojas publiku ette Lauri Lagle lavastus "Ainult jõed voolavad vabalt". Lavastuseks valmistuti Kasari jõe ääres toimunud loomelaagris.

Kesksuvel viibis lavastuse trupp Russalus Varbolast edelas Kasari jõe ääres loomelaagris. Näitlejate peamiseks töövahendiks polnud seekord sõna ega keha, vaid muusika. Hommikust õhtuni harjutati nii traditsiooniliste pillidega (süntesaator, basskitarr, kena akordion) kui ka ebaharilike muusikariistadega (udupasun, võimlemispall, juusturiiv, erinevad kulbid) ja otsiti muusikalisi vorme.

Eesmärgiks polnud segast panna, vaid leida meloodiaid ja harmooniaid, mida oleks võimalik korrata ning mis avaksid inimeseks olemises sõnatult midagi olulist. Laager möödus töises ning vastastikku abistavas õhkkonnas, mis jäi osalistele kauaks meelde. Ilmad olid pilvitud, päike soojendas sisalikke, öösiti loodus tardus ja Kasari jõgi voolas hääletult oma igavest voolamist.

Laval ja helilooming Marika Vaarik, Mari Abel, Katariina Tamm, Rea Lest, Rasmus Kaljujärv, Jörgen Liik, Sander Roosimägi ja Simeoni Sundja. Lavastus valmib Ekspeditsiooni ja Von Krahli Teatri koostöös.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: