Galerii: ARS-i projektiruumis avati Raul Kelleri näitus "Rahulik ilu"

Alates 9. septembrist on Tallinnas ARS-i projektiruumis avatud Raul Kelleri näitus "Rahulik ilu", mis toimub lisaks näitusesaalile paralleelselt ka virtuaalses ruumis.

Raul Keller selgitas, et laenas näitusele pealkirja kolleegi antud intervjuust, kus ta muuhulgas tema eelmist näitust ('Ideaalmaaillmad') iseloomustas ja see sõnapaar justkui klammerdus külge, nõudis tähelepanu ja ei lasknud end tööpealkirjana maha raputada. "Mis seal ikka - valmistasin ning leidsin näitusele komplekti töid, mis ühel või teisel moel selle omamoodi ilmunud kaksikheeliksi mõjul pikema aja vältel moodustusid." 

Raul Keller (1973) on alates 1990. aastatest tegelenud eksperimentaalkunstiga, mis suhestub asukohaga, improvisatsiooni ja helikunstipraktikatega. 2000. aastatel salvestas ta koos Projekt Unisoniga (2000-2012) kontseptuaalseid grupiimprovisatsioone, tegeles videokunsti, performance'i ja radiofoonikaga, esindades Eestit mitmetel rahvusvahelistel näitustel. 2010. aastatel keskendus ta helikunstile ja analoogfotograafiale ning heliimprovisatsioonile müraduos Post Horn ning radiofoonikale koosluses LokaalRaadio. Samuti oli ta lektor Tartu Ülikoolis ning EKA uusmeedia professor.

Näitus "Rahulik ilu" jääb ARS-i projektiruumis avatuks kuni 30. septembrini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: