Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Ilmar Tomusk

Ilmar Tomusk
Ilmar Tomusk Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tartu lastekirjanduse auhinna (Lapsepõlve auhind) võitis Ilmar Tomusk raamatuga "Julius, mida sina suvel tegid?", mille illustreeris Hillar Mets ja andis välja kirjastus Tammerraamat.

Ilmar Tomusk on õppinud eesti keele ja kirjanduse õpetajaks ning töötanud ka emakeeleõpetajana, aga alates 1995. aastat peab Keeleameti peadirektori ametit. Alates 2007. aastast on ta avaldanud üle neljakümne lasteraamatu.

Ilmar Tomuski raamatu "Julius, mida sina suvel tegid?" kõrval kandideerisid Lapsepõlve auhinnale Tiina Laanemi  "Katariina kaaperdab kooli",  Piret Jaaksi "Härra Maru mustikapood", Meelis Krafti  "Tiuhkamäe" ja Kadri Kiho "Endel ja Kati".

Tartu Lastekirjanduse auhinda antakse välja alates 2015. aastast. Üheksa  aasta jooksul on auhinna võitnud Kairi Look, Andrus Kivirähk, Reeli Reinaus, Jana Maasik, Tuul Sepp, Triinu Laan ning kahekordne laureaat on Kadri Hinrikus (2018 ja 2022). 

Lapsepõlve auhinda rahastab Tartu linn, auhinna väljaandmist korraldab Tartu linnaraamatukogu koos mänguasjamuuseumiga. Žürii tööd juhtis 2021. aasta auhinna laureaat Triinu Laan. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: