Ministeerium toetab "Savvusanna sõsarate" Oscari-kampaaniat 165 000 euroga

Anna Hintsi
Anna Hintsi "Savvusanna sõsarad". Autor/allikas: pressimaterjalid

Kultuuriministeerium toetab Anna Hintsi dokumentaalfilmi "Savvusanna sõsarad" filmiauhindade hooaja ning parima rahvusvahelise filmi Oscari kampaaniat 165 000 euroga.

Filmiauhindade ning Oscari kampaania raames korraldatakse erilinastusi ja vastuvõtte Ameerika Filmikunsti ja -Teaduste Akadeemia liikmetele Los Angeleses, New Yorgis, San Franciscos, mitmes Euroopa pealinnas ja Suurbritannias, samuti reklaamitakse filmi mainekates filmitööstuse väljaannetes. Akadeemia kuulutab Oscarite lühinimekirja välja 21. detsembril ning nominendid 23. jaanuaril.

"Filmi on juba praeguseks saatnud harukordne rahvusvaheline edu, soovin selle tegijatele jätkuvaid kordaminekuid ka teel kuldmehikese ning teiste auhindade poole," ütles kultuuriminister Heidy Purga. 

"Kultuuriministeeriumi eraldatud toetus võimaldab võtta pardale väga suurte kogemuste ning varasemate edulugudega kampaaniameistrid ning viia ellu auhinnahooaja kampaania. Vaatamata sellele, kas me lõpuks jõuame Oscari nominatsioonini või võidame kuldmehikese, on iga kampaaniale kulutatud euro aidanud väga mõjusal ja inimesi puudutaval moel tutvustada maailmale Eestit, meie kultuuri ja erilist maailmataju," selgitas filmi produtsent Marianne Ostrat.

"Savvusanna sõsarad" on praeguseks pälvinud kutse rohkem kui 50 festivalile üle maailma, võitnud seitse auhinda ja pälvinud žüriide äramärkimisi. Film linastub hetkel Suurbritannia ja Leedu kinodes ning sügistalvel ootab filmi ees kinolevi veel 14 Euroopa riigis, Kanadas ja Austraalias.

Hetkel on "Savvusanna sõsarad" Euroopa Filmiauhindade eelvalikus parima dokumentaalfilmi kategoorias ning film pälvis selle nädala alguses Ameerika filmikriitikute ühingu Critics Choice Documentary Awards'il nominatsiooni parima täispika debüütdokumentaalfilmi kategoorias.  

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: