Marianne Ostrat "Savvusanna sõsarate" Oscari-kampaaniast: šanss on päriselt olemas

Foto: Kairit Leibold / ERR

"Savvusanna sõsarad" on alustanud Ameerikas Oscari-kampaaniat. Filmi produtsent Marianne Ostrat leidis, et filmil on šansid täiesti olemas ning tundis, et koos Anna Hintsiga on nende kohus läbi selle maailmale eesti kultuuri tutvustada.

Los Angeleses osaleti äsja koos teiste Oscari-soosikutega ühisel Cinema Eye Fall Lunch lõunasöögil. "Olime esimest korda kohal ja nägime, kuidas see network'imine käib," sõnas Ostrat. Veel toimus Los Angeleses linastus väiksele seltskonnale Ameerika Filmiakadeemia liikmetele. "Saal oli täis ja see energia ja tagasiside, mis seal saalis valitses, oli imeline, see oli väga positiivne," kirjeldas Ostrat.

Hetkel ollakse meeskonnaga San Franciscos, kus on samuti plaanis kaks filmiakadeemia liikmetele mõeldud linastust. Neljapäeval linastub film aga AFI ehk Ameerika Filmiinstituudi festivalil, mis on Ostrati sõnul oluliseks verstapostiks "Savvusanna sõsarate" Oscarite teekonnal.

Murranguline oli "Savvusanna" jaoks ka eelmisel nädalal Ameerika Filmikriitikute Ühingu dokumentaalfilmi auhindadel pälvitud parima esimese täispika doki nominatsioon. Lisaks pääseti Briti sõltumatu kino auhindade eelvalikusse parima rahvuvahelise sõltumatu filmi kategoorias, kus ollakse kõrvuti Todd Haynes'i, Aki Kaurismäki, Hirokazu Kore-eda ja Jerzy Skolimowskiga.

Veel figureeritakse USA dokumentaalfilmide organisatsiooni Cinema Eye Audience Choice'i eelvalikus, mille raames saab ka Eesti publik filmi poolt hääletada. Ostrat kutsuski Eesti kinopublikut üles filmile kaasa aitama ja hääletama, kui see neid puudutas.

"Need on need rahvusvahelised filmiauhinnad, mis sillutavad rada Oscaritele ja me ei ole siiani jäänud välja mitte ühegi auhinna eel- või põhivalikust, kuhu me oleme oma filmi esitanud," märkis produtsent.

Ostrat toonitas, et "Savvusannaga" on mõtet Oscarite kadalippu läbida. ""Savvusanna sõsaratega" hakkas asi peale, kui Sundance'il auhinna võitsime. Selle sama auhinna võitja eelmine aasta oli Oscari nominent," rääkis ta. Samamoodi oli ka kahe aasta eest San Francisco filmifestivalil parima dokumentaali auhinna, mille võitis ka "Savvusanna", pälvinud film Oscaritel nominent.

"Neid kokkulangevusi on väga palju. See, et me sellise teekonna üldse ette võtame, on olnud väga läbi kaalutud otsus. Oleme hoolikalt hinnanud oma šansse ja need on päriselt olemas," rääkis Ostrat.

Koostööd tehakse varasemalt nominatsioonide ja võitudega kogemusi omavate filmilevitajate ja müügiagentidega. "Olen lasknud neil ennast väga palju õpetada, et kuidas seda teha ja mis on selleks vajalik. Minu arvates on meie kohus Annaga kasutada meile antud võimalust ära maksimaalselt, et tutvustada eesti kultuuri, Eesti riiki ja filmikunsti," rääkis Ostrat.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Allikas: "Terevisioon", intervjueeris Juhan Kilumets

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: