Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kirjanduspreemia "Esimene samm" tänavune laureaat on Berit Petolai

Berit Petolai
Berit Petolai Autor/allikas: Uku Peterson

Tänavu kümnendat korda välja antud kirjanduspreemia "Esimene samm" pälvis Berit Petolai ajakirja Looming 2016. aasta detsembrinumbris avaldatud luuletuste "Hundid ja vanamehed", "Kolletamispäev" ning "Tütrele" eest.

Preemiat "Esimene samm" annab välja kirjandusfestival Prima Vista koostöös Tartu kultuurkapitaliga ning sellele saavad kandideerida autorid oma ilukirjanduslike debüüttekstidega, mis on eelmise kalendriaasta jooksul perioodikas avaldatud.

Otsuse auhinna määramise kohta teeb viieliikmeline ekspertžürii, mille koosseisu kuulusid tänavu Prima Vista patroon ja kirjanik Lauri Sommer, TÜ eesti kirjanduse doktorant ja luuletaja Krista Ojasaar, kirjanik ja literaat Berk Vaher, toimetaja ja tõlkija Triin Ploom-Niitra ning "Esimese sammu" 2016. aasta laureaat Mart Kuldkepp.

Preemia anti võitjale pidulikult üle 23. aprillil, rahvusvahelisel raamatu ja roosi päeval toimunud Prima Vista eelüritusel, mis korraldati koostöös Supilinna päevadega.

Preemiale laekus seekord rekordarv kandideerimisavaldusi, kokku 24 kandidaati, neist 16 avaldatud ajakirjas Värske Rõhk, kuus Loomingus ning kaks Vikerkaares.

Žanriliselt leidus nii luulet kui ka proosat. Žürii sõnul esines nii ruraalseid omailmu, loodusluulet kui ka urbanistlikke tekste, sekka satiiri, ökotemaatikat, eksistentsiaalseid läbielamisi. Laureaadi valikul oli žürii üksmeelne, Berit Petolai luule võlus kontsentreeritud ja isikupärase atmosfääri loomise oskusega. Samuti tõstis žürii esile tema tekstide elutervet tonaalsust, elujaatavat hoiakut ning detailitundlikkust.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: