Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Olle Lauli esitleb Puändis romaani "Kuristik"

Homme, 25. aprillil kell 17 toimub raamatupoes Puänt Olle Lauli uue
romaani "Kuristik" esitlus. Autoriga vestleb Valner Valme, katkendeid
raamatust loeb ette Maria Lee Liivak.

Eesti Kultuurkapitali 2012. aasta proosapreemia laureaadi Olle Lauli kolmas romaan "Kuristik" on paljuhäälne jutustus, kus autor vaatleb viie põlvkonna elusaatusi. Romaani tegevustik saab alguse 1923. aastal ja jõuab välja kaugemale kui tänane päev.

"Lauli on nii temaatiliselt kui stilistiliselt selgelt isikupärane autor, suveräänne hääl. Keegi teine ei kirjuta praeguses Eestis sellise kannatlikkusega inimhinge kannatustest,” on öelnud romaani kohta kirjanik Jan Kaus, kes toob välja, et esmakordselt on Olle Lauli lisanud romaani tegevustikule ajaloolise mõõtme.

Saatus, Jumal; päritolu ja rahvus – need on küsimused, mis korduvad läbi romaani. Küsimus mõistetamatust, hoomamatust väest, mille ees inimene on abitu ja väeti. Miski, mis võib oma tahtsi paisata ukrainlase ja venelase Pirita-Kosele või Narva, mis võib Eestis sündinud Nõukogude sõjaväelase lapsest teha USA illegaali või sundida läbi ja lõhki eesti rahvusest naise kodumaalt lahkuma. Kui riigipiirid muutuvad ja ajalugu tähendab ühele üht, teisele teist, muutub üha tungivamaks vajadus leida midagi, millele lõpuni kindel olla. Ja selgemaks saab ka arusaamine, kui keeruline see on.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: