Duo Maarja Nuut & Ruum avaldab oktoobris Briti plaadifirma alt oma esikalbumi

Maarja Nuut & Ruum (Hendrik Kaljujärv).
Maarja Nuut & Ruum (Hendrik Kaljujärv). Autor/allikas: pressimaterjalid

Duo Maarja Nuut & Ruum avaldab 5. oktoobril koostöös Suurbritannia plaadifirmaga 130701 oma esimese ühise albumi nimega "Muunduja". Samuti avalikustas duo osa albumi esitluskontsertide kavast.

Album "Muunduja" ilmub 5. oktoobril digitaalselt, vinüülplaadil ning CD-l, avaldaja on Suurbritannia plaadifirma 130701. "Muunduja" sisaldab üheksat lugu, mis on laulja ja viiuldaja Maarja Nuudi ning elektroonilise muusiku Ruum (Hendrik Kaljujärv) esimene ühine looming. Maarja laulab, kasutab luuperit ning mängib albumil viiulit ja klahvpille; Hendrik mängib sisse erinevaid analoog- ja digitaalsüntesaatoreid ning kasutab välisalvestusi ja "leitud helisid". Albumi sõnalised palad toetuvad Eesti pärimuslugudele.

Tänaseks on plaadilt ilmunud singel "Kuud kuulama", mida mängisid BBC Radio 6 saadetes Mary Anne Hobbs, Gilles Peterson ja mitmed teised. Täna avalikustas duo ka live-versiooni loost "Muutuja", mis on üles võetud selle aasta juulikuus Maarja kodustuudios Koplis. "Muunduja" on salvestatud 2017. aasta juulis Peeter Salmela stuudios Kalamajas Tallinnas ning Maarja ja Hendriku kodustuudiotes. Albumi produtsent on Howie B Suurbritanniast, kaasprodutseeris ning heli miksis Evar Anvelt, masterduse tegi Martin Korth Black Saloon Studios't.

Kaanekujunduse autor on Berliinis elav Portugali kunstnik Luis Dourado, kes kasutab oma kollaažides ja fototöötlustes nii digitaal- kui analoogtehnoloogiaid, luues unenäolisi atmosfääre; tema töid on kasutanud mitmed nimekad väljaanded, sündmused, galeriid ja muuseumid üle maailma.

Albumi ilmumist tähistab duo esitluskontsertidega Euroopas, sealhulgas astutakse üles ilmakuulsas Elbphilharmonies ning paar päeva hiljem legendaarses Berghain Kantine's Berliinis. Sügisel toimuvad kontserdid viivad duo seitsmesse riiki: Belgiasse, Eestisse, Hollandisse, Prantsusmaale, Saksamaale, Suurbritanniasse ja Ungarisse. Eestis toimuvad albumi esitluskontserdid 4. oktoobril Tartu Uues Teatris ja 5. oktoobril Tallinnas klubis Hall.

Maarja Nuut & Ruum esitluskontsertide kava. Autor: pressimaterjalid

Albumi väljaandja Suurbritannia plaadifirma 130701 avaldab peamiselt post-klassikalist muusikat, nad on teinud koostööd artistidega, nagu Max Richter, Hauschka, Set Fire To Flames jt. 130701 kuulub plaadifirma FatCat Records alla, mis tegutseb aastast 1989; nende muusikavalikusse kuulub post rock, indie, minimal techno, noise jm, olles avaldanud näiteks Sigur Rósi, Animal Collective'i jpt loomingut.

Maarja Nuut on laulja ja viiuldaja ning võluv esineja, kes on võitnud paljude kuulajate ja kriitikute tähelepanu üle maailma. Täna üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid ja enim kontserte andvaid Eesti muusikuid on välja andnud kaks albumit – "Soolo" ning "Une meeles" – mõlemad on toonud talle rohkelt publikut ning mitmeid auhindu.

Hendrik Kaljujärv on loonud hulgaliselt helikujundusi ja muusikateoseid teatrilavastustele, näitustele ja filmidele, ühtlasi on ta lavastaja ja etenduskunstnik. Ta on võitnud auhindu nii oma heliloomingu kui lavastajatöö eest. Hendrik on osalenud mitmetes muusikakooslustes, lisaks koostööle Maarja Nuudiga tegutseb ta koos Karl Saksiga Cubus Larviku nime all.

Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv on koos esinenud 2016. aasta teisest poolest, olles pälvinud sooja vastuvõtu mitmel pool maailmas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: