Klassika-Eurovisiooni võitis Venemaa esindaja Ivan Bessonov

Neljapäeval, 23. augustil toimus Edinburghis Klassika-Eurovisiooni finaalvõistlus. Eelvoorude põhjal välja valitud kuus artisti 18-st näitasid oma oskusi BBC Šoti Sümfooniaorkestri ja nimeka dirigendi Thomas Dausgaardiga musitseerides. Finaalvõistluse parimaks osutus Venemaa esindaja pianist Ivan Bessonov, kes esitas Tšaikovski 1. klaverikontserdi 3. osa.

Bessonovit peeti favoriidiks algusest peale, teda ennustas võitjaks ka finaalist siiski välja jäänud Tanel-Eiko Novikov. "Ivan on juba väljakujunenud artist, täiesti teisel tasandil. Ta on väga väljendusrikas ja tohutult musikaalne," ütles Novikov enne finaalvõistlust.

Žürii esimees Sir James MacMillan kiitis kõiki osalejaid, tunnustades nende kõrget mängutaset ja suutlikkust end suurel laval kuulama panna. "Teil kõigil on suurepärased eeldused lähituleviku muusikamaailm endast kõnelema panna," lisas MacMillan.

Võistluse teise koha sai Sloveenia viiuldaja Nikola Pajanović, edasist järjestust ei avaldatud. Klassika-Eurovisioon 2020 toimumiskoht selgub lähikuudel.

Finaali pääsesid peale Bessonovi ja Pajanovići veel viiuldaja Mira Marie Foron (Saksamaa), tšellist Birgitta Oftestad (Norra), kontrabassimängija Indi Stivin (Tšehhi) ja saksofonist Maté Bencze (Ungari). 

Võistlejaid hindas rahvusvaheline muusikaekspertide žürii, mida juhtis tuntud helilooja ja dirigent Sir James MacMillan. Hindamisel arvestati muusikute tehnilist võimekust, kõla, esituse muusikalist veenvust ja lavalist suhtlemisoskust. Võitja sai preemiaks 7000 eurot ja esinemisvõimaluse BBC Šoti Sümfooniaorkestriga järgmisel hooajal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: