Endla teater avab 109. hooaja

Foto lavastusest „Surmatants“ (fotol Kleer Maibaum-Vihmar).
Foto lavastusest „Surmatants“ (fotol Kleer Maibaum-Vihmar). Autor/allikas: Gabriela Liivamägi

Reedel, 23. augustil algab Endla Teatri 109. hooaeg, kui Endla Küünis etendub romantiline komöödia "Tantsutund". Samal nädalavahetusel etenduvad veel ka komöödia "Vedelvorst" ja Endla publikulemmik 2015 "Kõik naistest".

109. hooaja esimene uuslavastus on 5. oktoobril Endla Küünis esietenduv draama "Daamid", mille lavastab Enn Keerd. Läti teatriauhindadel 2016. aasta parima algupärase näidendi preemia võitnud "Daamid" toob vaatajate ette ühe ebatavalise õhtu kolme täiesti tavalise naise elus. Lavastuses mängivad Lii Tedre, Karin Tammaru ja Jane Napp.

Endla Teatri sünnipäeval, 23. oktoobril esietendub Suures saalis ajalooline komöödia "Pidusöök", mille toob lavale Kinoteater koosseisus Henrik Kalmet, Paavo Piik, Paul Piik. Mis juhtub, kui kokku saavad kuus pohmeluses vaevlevat Vana-Kreeka meest? Nad hakkavad veini jooma ja armastusest rääkima. Lavastuses mängivad Sepo Seeman, Märt Avandi, Ago Anderson, Sander Rebane, Sten Karpov, Meelis Rämmeld ja Carmen Mikiver.

Novembri alguses esietendub Küünis Henrik Ibseni draama "Kummitused", mille lavastab Ingomar Vihmar. Leskproua Helene Alvingu minevikku maetud saladused ning valed tulevad kummitustena tagasi ning nõuavad oma osa ka Helene ja tema poja Osvaldi tulevikust. Lavastuses mängivad Kleer Maibaum-Vihmar, Fatme Helge Leevald, Nils Mattias Steinberg, Tambet Seling ja Priit Loog.

Detsembris esietendub Joel Chandler Harrise "Onu Remuse jutte", mille lavastab Peep Maasik. Lavastuses mängivad Meelis Rämmeld, Sten Karpov, Carmen Mikiver, Jane Napp, Karin Tammaru, Ireen Kennik ja Kadri Rämmeld.

Mängukavas on tagasi ka komöödiadraama "Surmatants", et anda viis viimast etendust: 14. ja 15. oktoobril Vaba Lava Telliskivi Loomelinnakus ning 24. oktoobril, 14 novembril ja 13. detsembril Endla Küünis. Lavastuses mängivad Kleer Maibaum-Vihmar, Priit Loog ja Ingomar Vihmar.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: