Nukumaja

Eleryn Tiit: tegin iga päev selleks tööd, aga sisimas ei uskunud, et minust saab laulja

06.04.23 NUKUMAJA ... Intervjuusarja "Nukumaja" 10. osas oli külas Eleryn Tiit, kes märkis, et kuigi ta tegi iga päev tööd, et temast saaks laulja, siis sisimas ta sellesse veel hiljuti päriselt ei uskunud. Kuigi muusika kirjutamisega on tal olnud minevikus keeruline, kasutab ta praegu selleks ära iga võimalust klaveri taga, et jõuda järgmise aasta lõpuks oma esimese täispika stuudioalbumini.

Ellip: ei ole vaja hakata karjääriga finišisse spurtima, sest finiš tuleb siis, kui ma mulda lähen

19.02.23 NUKUMAJA ... Intervjuusarja "Nukumaja" üheksandas osas oli külas Pille-Riin Karro ehk Ellip, kes leidis pärast pikka katsetamist end muusikaliselt päriselt alles tänavuse Eesti Laulu võistluslooga. Isegi kui konkreetsem suund on nüüd käes, kavatseb ta nautida protsessi ja karjääriga finišisse spurtima ei hakka, sest finiš tuleb tema sõnul alles siis, kui ta mulda läheb.

Maria Kallastu: ma ei ole suutnud otsustada, kui veidraks oma muusikaga minna

20.01.23 NUKUMAJA ... Intervjuusarja "Nukumaja" kaheksandas osas oli külas Maria Kallastu, kes olenemata klassikalise muusika taustast tunneb end praegu kõige mugavamalt just R&B-sugemetega popmuusikat tehes. Ta rääkis, kuidas ansamblisse Kenors kuulumine andis talle juurde julgust teha veidi veidramat muusikat ja kuigi ta on leidnud soolomuusikas oma tee, pole ta veel suutnud otsustada, kui veidraks sellega minna.

Yasmyn: ainult Eestisse jäädes hakkaksin siin artistina surnud ringi elama

13.12.22 NUKUMAJA ... Intervjuusarja "Nukumaja" seitsmendas osas oli külas Sinencia Jasmine Kass ehk Yasmyn, kes tunnistas ausalt – ta on alati tahtnud maailmakuulsaks saada. Muusik rääkis, miks on parem oma lood sõnumi osas vabaks jätta, mispärast ta vaikselt välismaa turule kipub, kuidas käib koostöö produtsendist elukaaslasega ning ühest hirmust seoses kuulsa tädiga.

Ariadne: see on artisti juures üks kurvemaid asju, kui ta oma lugudega ei samastu

13.11.22 NUKUMAJA ... Intervjuusarja "Nukumaja" kuuendas osas oli külas Ariadne, kes märkis, et kuigi sotsiaalmeedia tuli tema ellu aktiivsemalt pärast Eesti Laulu, viidatakse talle veidral kombel ikkagi kui suunamudijale, kes teeb muusikat. Ise lugude kirjutamises end esialgu lootusetuks pidanud, märkis ta, et see on artisti juures üks kurvemaid asju, kui ta oma lugudega ei samastu ja tahtis samast olukorrast igatahes hoiduda.

Manna: räppari-tiitel on mul praegu nagu näts jalatalla küljes

07.11.22 NUKUMAJA ... Intervjuusarja "Nukumaja" viiendas saates oli külas Manna. Kuigi tuntud räpparina, leiab ta, et see tiitel on praegu kui näts jalatalla küljes ja ta on alles praegu leidmas muusikalist suunda, mis talle mugav. Enese määramise asemel popi-alternatiivi skaalal tahab ta panustada täiesti oma skeene loomisesse, kus võimalik areneda ja oma koht leida ka artistidel pärast teda.

An-Marlen: enda tunnetest kirjutades vastutad selle eest 100 protsenti ise

30.10.22 NUKUMAJA ... Intervjuusarja "Nukumaja" neljandas osas oli külas Ingel Marlen Mikk ehk An-Marlen, kes ei soovinud muusika keskel üles kasvanuna sellega esiti üldse tegeleda. Tänu produktsiooniõppele oma saundi leidnud An-Marlen tõdes, et kuigi tahab kirjutada lugusid ka muust kui armastusest, on see keeruline, sest teemadel, nagu kliima ja poliitika saavad ka teised sõna võtta, enda tunnetest kirjutades vastutab ta aga 100 protsenti ise.

Kitty Florentine: mugavus on ka mugavus tunda end ebamugavalt

23.10.22 NUKUMAJA ... Intervjuusarja "Nukumaja" kolmandas osas oli külas Kitty Florentine, kel ilmus hiljuti debüütalbum "Maladaptive Daydream". Kitty tõdes, et kuigi sai end albumit tehes mugavalt väljendada, tähendab mugavus tema jaoks ka mugavust tunda end ebamugavalt – ja seda tundis ta kogu aja, sest otsa tuli vaadata kõigele alates oma hirmudest ja piiridest kuni eelarvamuste ning nõudmisteni välja.

Rahel: kui tunnen, et hakkan end liiga tõsiselt võtma, panen endale kujundlikult slap'i näkku

16.10.22 NUKUMAJA ... Intervjuusarjas "Nukumaja" teises osas oli külas muusik Rahel Ollisaar ehk Rahel, kes tunnistas, et kuigi ise muusika kirjutamine tekitas temas kartust, teadis ta, et tahab selleni kord jõuda. Muusikas püüab ta leida head tasakaalu tõsise ja nalja vahel – kui ta tunneb, et hakkab end liiga tõsiselt võtma, paneb ta endale kujundlikult slap'i näkku.

Ivi: muusika ei ole minu jaoks hobi, võtan seda väga tõsiselt

09.10.22 NUKUMAJA ... ERR kultuuriportaal alustas uue intervjuude sarjaga "Nukumaja", mis keskendub Eesti uue laine naismuusikutele, kes hoogu võtmas just nüüd ja praegu. Esimeses saates oli külas Viktoria Savitševa ehk Ivi, kes tunnistas, et võtab muusika tegemist väga tõsiselt. Kuulsaks saamine pole samas tema jaoks eraldi eesmärk, kuigi suuremast meeskonnast ja oma muusikaga rohkemate inimesteni jõudmisest unistab ta siiski.

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: