Pärdi muusikamaja ootuses pandi Pauluse kirikule valgusinstallatsioon

Foto: Rene Kundla/ERR

Nädalalõpul Rakveresse sattudes tasub minna õhtul Pauluse kiriku juurde, sest tulevikus sinna planeeritud Pärdi muusikamaja auks on augustikuu lõpuni avatud valgusmäng, teatasid "Terevisooni" uudised.

Valgusinstallatsioon on ühtlasi helilooja lapsepõlvelinnas toimuvate Arvo Pärdi 85. sünnipäeva pidustuste avalöök.

Rakvere linnavalitsus loodab, et Pärdi muusikamaja ehitamine pääseb riikliku tähtsusega kultuuriobjektide nimekirja, millega kaasneks kultuurkapitali toetus. 16 miljonit eurot maksma mineva muusikamaja ehitamiseks on alustatud ka korjandust ning avatud annetuskonto.

"Me oleme sellist kampaaniat alustanud lihtsal põhjusel, et nii minu kui ka linnapea juurde on tulnud inimesed tänaval ja piimariiulite vahel ning öelnud, et selline tore projekt on olemas, et me sooviks samamoodi toetada, kuidas on see võimalik. Siis me avasime sihtotstarbeliseks kasutamiseks mõeldud konto ja sinna on iga inimese ükskõik kui väike panus teretulnud. Ja oleme andnud sellise lubaduse juurde, et kui aastaks 2025 pole ehitust alustatud, siis kantakse raha inimestele tagasi," ütles Rakvere abilinnapea Laila Talunik, kes avaldas lootust, et kirik võiks positiivsete rahastusotsuste korral valmida siiski juba 2023. aastal.

Muusikamaja valmimine on veninud

Rakvere Vabaduse platsi planeerimiseks ja Pauluse kiriku restaureerimiseks toimunud projekteerimiskonkursil valiti 136 võidutööst välja võitja juba 2009. aastal.

Muusikamaja valmimine on pidevalt edasi lükkunud. 2017. aasta alguses Kultuuriministeeriumiga Hea Tahte lepingu allkirjastamisel lootis toonane linnapea ja praegune volikogu esimees Mihkel Juhkami, et muusikamaja saab valmis viie aasta jooksul.

2018. aasta septembris projekteerimislepingu allkirjastamisel käidi ehituse algusena välja aasta 2021.

2019. aasta aprillis muusikamaja projekteerimise tulemusi tutvustades ütles Juhkami, et loodetavasti saab ehitamisega algust teha juba 2020. aastal.

Alar Kotli projekteeris 1935. aastal Pauluse kogudusele Eesti vabaduse kirikuna hoone, mille Rakvere linn soovib maestro Arvo Pärdi austuseks rekonstrueerida ja osaliselt renoveerida.

"Arvo Pärdi muusikamaja on saanud südameasjaks paljudele nii Eestis kui ka välismaal. Läbi erinevate aastate on kõik linnavõimud teinud tööd selle nimel, et see unistus teostuks. Arvo Pärdi muusikamaja valmimine on Rakvere linna lähiaastate prioriteet," lausus Rakvere linnapea Triin Varek.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: