Jaan Krossi kirjandusauhinna pälvis Krista Aru

Krista Aru.
Krista Aru. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Jaan Krossi kirjandusauhinna pälvis Krista Aru monograafia "Jaan Tõnisson – rahvajuht ja riigivanem" eest. Möödunud aastal pälvis Krossi preemia Viivi Luik.

Monograafia on põhjalik käsitlus ühest Eesti ajaloo suurmehest, kelle vaated olid sümpaatsed ka Jaan Krossile. Kross on Tõnissoni kohta leidnud lausa ülivõrdes: "Jumala abiga mitte ju ainus, kuid olemasolevate seas kõige ilusam inimlik juhtum tõestamaks, et määrdumatu mainega mehed on Maarjamaal võimalikud."

Aru teos annab detailse pildi nii sellest määrdumatu mainega mehest kui ka muutlikest aegadest tema ümber, 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse Eesti poliitilisest ja kultuurielust.

Žürii koosseisus olid Tiit Aleksejev, Toomas Haug, Janika Kronberg, Johanna Ross ja Jaan Undusk. Auhind antakse üle 19. veebruaril, Jaan Krossi sünniaastapäeval kirjanike maja musta laega saalis. Jaan Krossi kirjandusauhinda annab välja Eesti kirjanike liit.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: