Riiklikult tähtsad kultuuriobjektid läbisid riigikogus esimese lugemise

Estonia teatrihoone juurdeehituse mahuline eskiis
Estonia teatrihoone juurdeehituse mahuline eskiis Autor/allikas: AB Ansambel OÜ/arhitekt Toivo Tammik

Kolmapäeval läbis Riigikogus esimese lugemise riiklikult tähtsate kultuuriehitiste rajamise ja renoveerimise pingerida. Muudatusettepanekute esitamise tähtaeg on 2. juunil.

Riigikogu kultuurikomisjon tegi täiskogule ettepaneku nimetada järgmisteks kultuurkapitali toetatavateks riiklikult tähtsateks kultuuriehitisteks vastavalt pingereale Tartu südalinna kultuurikeskus, Narva Kreenholmi kultuurikvartal "Manufaktuur", Arvo Pärdi nimeline muusikamaja ning rahvusooper Estonia praeguse hoone juurdeehitus.

Esimesel lugemisel tutvustas riigikogu kultuurikomisjoni esimees Aadu Must otsuse tagamaid ning vastas ka riigikogu liikmete küsimustele. Muuhulgas adresseeriti nii lõppvalikust välja jäänud Anu Raua keskuse otsust kui ka poleemikat tekitanud rahvusooper Estonia juurdeehituse küsimust.

Riiklikult tähtsate kultuuriobjektide küsimus võetakse riigikogus taas teemaks 2. juunil kui kukub muudatusettepanekute esitamise tähtaeg.

Teise lugemise kuupäeva pole veel paika pandud.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: