Valikut Tartuffi filmidest näeb ka PÖFF-i veebikinos

Kaader filmist
Kaader filmist "Viga maatriksis" süveneb simulatsiooniteooriasse. Autor/allikas: pressimaterjalid

Valik esmaspäeval Tartus algava armastusfilmide festivalil Tartuff linastuvatest filmidest jõuab ka Pimedate Ööde filmifestivali PÖFF veebikinosse.

"Kuna COVID-19 levik on taas tõusuteel ja me peame olema ettevaatlikud, siis selleks, et kõigil filmihuvilistel oleks võimalik turvaliselt festivalist osa saada, esitleme PÖFF-i veebikinos väikest valikut meie kavast," rääkis Tartuffi juht Kristiina Reidolv.

Kokku jõuab Elisa veebiplatvormil Elisa Stage tegutseva PÖFF-i veebikino ekraanile kuus Tartuffi linateost, mida on võimalik vaadata üle terve Eesti.

India režissööri Prithvi Konanuri sotsiaalses draamas "Kus on Pinki?" läheb kaduma kaheksakuune beebi, tõstatades India ühiskonnas valusa teema -- laste varastamine ja müümine. Hispaania režissööri Ainhoa Rodrígueze draama "Kärgatus" toob vaatajate ette Lõuna-Hispaania kolkakülade naiste lood, mis on välja kasvanud patriarhaalsest keskkonnast. Norra lavastaja Charlotte Blomi draamakomöödia "Diana pulmapidu" jälgib lapse silmade kaudu tema vanemate kooselu, kus tõusud vahetuvad mõõnadega ja pisarad naeruga.

Dokumentaalfilmidest on kavas Itaalia režissööri Francesca Mazzoleni "Punta Sacra" – lugu Rooma külje all tegutsevast illegaalsest kogukonnast, India režissööride Rintu Thomase ja Sushmit Ghoshi "Tulega kirjutades", milles ühiskonna kõige madalamast kihist pärit India naisajakirjanikud võitlevad sule ja kaameraga ebaõigluse vastu, ja USA režissööri Rodney Ascheri "Viga maatriksis", mis uurib, kas meie elu on tõesti simulatsioon nagu kultusfilmis "Matrix".

Filmi saab hakata vaatama kohe pärast selle Tartu seansi lõppu ja pilet kehtib kuni 11. augusti hilisõhtuni. Kõigil mängufilmidel on eestikeelsed subtiitrid. Filmid on kättesaadavad ainult Eestis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: