"Kultuuristuudio. Arutelu" mõtestab sümboli kohta meie kultuuris

Kultuuristuudio. Arutelu
Kultuuristuudio. Arutelu Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Saade "Kultuuristuudio. Arutelu" küsib 9. mai eel, miks on mõned kuupäevad märgilisemad kui teised. Mis on sümbol, kes otsustab selle tähenduse ja mille poolest erineb see kunstilisest kujundist? Tarmo Tiisler otsib neile küsimustele vastuseid koos kunstnik Ene-Liis Semperi ja semiootik Daniele Monticelliga.

"Sümbolite tähenduse muutmine ei ole midagi uut. Näiteks haakrist oli mitu sajandit kasutusel religioosse sümbolina, aga siis võtsid natsionaalsotsialistid selle endale ja sümbol muutis tähendust," rääkis Daniele Monticelli. "Nii et Zorrol ei ole enam ilmselt väga lootust," viitas ta Z-tähe sümboolikale.

"Kunstniku asi on olla tundlik ja näidata neid tasandeid, mida teised inimesed peavad piisavalt ebameeldivaks, et neist mööda vaadata," kommenteeris Ene-Liis Semper kunsti rolli keerulistel aegadel.

"Kultuuristuudio. Arutelu" keskendub päevakajalistele kultuuriteemadele. Muredele otsitakse lahendusi, rõõmudele elatakse kaasa. "Kultuuristuudios" kohtuvad teoreetikud ja praktikud, kes esitavad küsimusi ning annavad vastuseid. Saatejuhid on Maarja Vaino, Tarmo Tiisler ja Kaupo Meiel.

"Kultuuristuudio. Arutelu" on eetris kolmapäeviti kell 21.30 ETV2-s.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: